REKLAMA

1.11 duża zmiana w bankowości. Nordea zmienia się w PKO BP

2014-10-29 09:24
publikacja
2014-10-29 09:24
1.11 duża zmiana w bankowości. Nordea zmienia się w PKO BP
1.11 duża zmiana w bankowości. Nordea zmienia się w PKO BP
/ Nordea Bank Polska

Już w weekend klientów banku Nordea czeka zmiana bankowości internetowej. Po fuzji prawnej z PKO BP, dotychczasowy system transakcyjny Netbank zostanie zastąpiony przez iPKONET. Informujemy jak będą wyglądały prace i co się dokładnie zmieni dla 337 tysięcy* klientów Nordea Banku.

Po wejściu na internetową stronę Nordea Banku każdy użytkownik widzi komunikat zawiadamiający o tym, że z dniem 1 listopada logowanie do bankowości internetowej będzie się odbywało z innego adresu niż do tej pory. Od rana 1 listopada klienci będą logowali się już do nowego systemu – iPKONET. Nieznacznie zmieni się jego wygląd – schemat rozmieszczenia poszczególnych paneli i funkcji będzie taki sam. Zmiana dotyczy m.in. barw serwisu, które zostaną dopasowane do marki PKO BP.

Zmiana systemu NetBank na iPKONET
<h6>Zmiana systemu NetBank na iPKONET</h6>
(Bankier.pl)W wyniku procesu klienci mogą spotkać się z utrudnieniami w realizacji zleceń za pośrednictwem kanału internetowego. W piątek 31 października użytkownicy NetBanku, którzy złożą dyspozycje po 14:30, będą musieli liczyć się z opóźnieniem w ich realizacji – pełny zakres usług ma wrócić w sobotę, po godzinie 14:30, już pod szyldem iPKONET.

(Nordea Bank Polska)

Z początkiem listopada rozpocznie się proces całkowitego rebrandingu, który obejmie wszystkie kanały i usługi Nordea Banku. Od poniedziałku 3 listopada wygląd zmieni nie tylko bankowość elektroniczna, ale także zaczną zmieniać się placówki i bankomaty. Szczegółowy harmonogram zmian czekających klientów Nordea Banku w weekend na przełomie października i listopada - w tabeli poniżej.

Harmonogram zmiany marki Nordea na PKO BPPiątek (31.10.2014 r.)

Sobota (1.11.2014 r.)

Niedziela (2.11.2014 r.)

Poniedziałek (3.11.2014 r.)

Oddziały


Czynne do 14:30

Nieczynne

Czynne jako placówki PKO BP

Infolinia

Od 14:30 jedynie przyjmowanie zleceń

Do 14:30 jedynie przyjmowanie zleceń, po 14:30 pełny zakres usług i realizacja złożonych wcześniej zleceń

Czynna w standardowych godzinach (weekend)

Czynna w standardowych godzinach

Bankowość internetowa

Od 14:30 jedynie przyjmowanie zleceń

0:00-7:00 system niedostępny

Od 7:00 logowanie przez iPKONET

Do 14:30 jedynie przyjmowanie zleceń, po 14:30 pełny zakres usług

Pełny dostęp

Pełny dostęp

Źródło: Bankier.pl na podstawie www.nordea.pl

Weekendowe opóźnienia będą dotyczyć także przelewów zleconych w ramach usługi "Płać z Nordea", wskutek zmiany na "Płacę z iPKONET". Choć po stronie banku nowa identyfikacja wizualna ma być błyskawiczna, bank zastrzega, że nie wszyscy sprzedawcy w internecie na czas zaktualizują nazwę i logotyp usługi.

Mateusz Gawin

* Liczba klientów indywidualnych Nordea Banku mających podpisaną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej, dane pochodzą z Raportu PRNews.pl: Rynek bankowości internetowej – II kw. 2014.

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~f3f
Czy to jest normalne , że rozwiązując umowę rachunku z Nordeą 30.10.2014 dzisiaj mogę się zalogować w PKO ??? Ile trwa zamknięcie rachunku ?
~stary1944
to jest ciekawe ale nie udolne bo nie można wejść na swoje konto. Jeżeli nie zaplacę w terminie to bank będzie musiał płacić odsetki. Taki jest finał tej zmiany. Żeby nie można było wejść na internet i sprawdzić swoje konto. To jest hańba dla tego banku. Jak tak dalej będzie to zrezygnuję z usług bankowych.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki