mBank wprowadza nowe karty, wpłatomaty Euronet będą płatne

analityk Bankier.pl

Klienci mBanku zyskają dostęp do kolejnej sieci wpłatomatów. Bezpłatnych transakcji będzie można dokonywać w ponad 400 maszynach Planet Cash. Od 14 listopada posiadacze większości rachunków zapłacą jednak prowizję za korzystanie z wpłatomatów Euronetu.

Minimum 2 zł lub 0,2 proc. wartości wpłaty – tyle zapłacą klienci mBanku za transakcję wpłaty w maszynach Euronetu. Nowa prowizja obowiązywać będzie od 14 listopada, poinformował bank w dzisiejszym komunikacie. Opłata nie dotyczy maszyn, które zlokalizowano w placówkach mBanku oraz posiadaczy kont eKonto z pakietem Intensive, mKonto Aquarius Intensive oraz eMax.

Klienci mBanku zapłacą za wpłaty w maszynach Euronetu
Klienci mBanku zapłacą za wpłaty w maszynach Euronetu (YAY Foto)

Bezpłatne transakcje będzie można wykonywać w sieci urządzeń mBanku oraz Cashline. Dodatkowo do dyspozycji klientów będą maszyny Planet Cash – ponad 400 wpłatomatów.

mBank zapowiedział także nowości w palecie kart płatniczych. Pojawi się karta Visa Świat i Visa Foto. Ta ostatnia będzie mogła mieć dowolny wizerunek wybrany przez klienta z proponowanej galerii lub własnego pliku. Plastik będzie można połączyć z eKontem standard i eKontem plus, mKontem Multi Comfort i mKontem Multi Active. Miesięczna opłata za kartę wyniesie 2 zł, a za zmianę wizerunku zapłacimy w tych pakietach 10 zł. Oba plastiki pojawią się w ofercie w późniejszym terminie.

Nowość pojawi się również w płatnościach mobilnych. Kartę Mastercard będzie można dodać do portfela Android Pay jeszcze zanim dotrze ona do klienta. Dzięki temu użytkownicy plastików będą mogli nimi płacić szybciej, bez oczekiwania na przesyłkę.

W listopadzie mBank zamierza wprowadzić także dzienny limit na przelewy wykonywane przez internet. Granicę będzie stanowić kwota 500 tys. zł.

Zmiany też w Orange Finanse

Część zapowiadanych zmian dotknie także klientów Orange Finanse, wspólnego przedsięwzięcia mBanku i Orange. Zmiana numeru PIN dla kart debetowych będzie bezpłatna, a karty będące „w drodze” będzie można, podobnie jak w mBanku, wprowadzić do Android Pay.

W listopadzie zmodyfikowane zostaną dzienne limity na internetowe przelewy. Na początku limit będzie wynosił 500 tys. zł, lecz w dowolnym momencie można go będzie określić samodzielnie. Limit dotyczy wszystkich klientów. Dla przelewów zlecanych w walucie obcej bank przeliczy kwotę na złote, zgodnie z aktualnym kursem mBanku.

Michał Kisiel

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 35 iluminat

tylko TAPCZAN ,stare i bezpieczne wraca ! niestety. Rachunek bankowy teraz jest koszmarem i za wszystko trzeba płacić a % to 0 ,00 lub 0,01 śmiech na sali. To jakiś cyrk i brak konkurencji na rynku.

! Odpowiedz
11 72 marcin321

Jakaś paranoja. Spadam z tego banku

! Odpowiedz
9 71 open_mind

Dość szybko banksterzy ukazali nam naszą beznadzieje finansową. Bo nie dość że my "krwawicę" zanosimy im na „przechowanie” ku ich uciesze. To jeszcze żądają opłat i to wszystko w myśl że to dla naszej wygody. Masakra, ludzie przejrzyjcie na oczy! W takim USA nawet nie posunęli się do takiej bezczelności której im tam i tak nie brakuje. I jeszcze opłata za TV i radio odbierane z anteny i mamy obraz zniewolenia Polskiego społeczeństwa które umiejętnie sterowane podskakuje w imię obrony demokracji broniąc skorumpowanych i „zawisłych” sądów. Masakra.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz