REKLAMA

iAlbatros Group chce sprzedać iAlbatros Poland za min. 140 mln zł, a środki przeznaczyć na buyback

2016-11-29 11:40
publikacja
2016-11-29 11:40

iAlbatros Group planuje sprzedać 100 proc. akcji spółki zależnej iAlbatros Poland za co najmniej 140 mln zł, a środki z transakcji, w kwocie 120-160 mln zł, przeznaczyć na skup akcji własnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

O sprzedaży spółki zależnej i przeprowadzeniu buybacku zdecyduje NWZ iAlbatros Group, zwołane na 28 grudnia.

"Chcemy, aby o kluczowej dla iAlbatros Group transakcji zdecydowali akcjonariusze. Przedstawiliśmy im atrakcyjne warunki sprzedaży, biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe i perspektywy rozwoju biznesu iAlbatros. Na podstawie przeprowadzonych rozmów z potencjalnymi inwestorami, wewnętrznych analiz, a także oceny zewnętrznych doradców, zakładamy, że wszystkie akcje iAlbatros Poland są warte co najmniej 140 mln zł, przed korektą o saldo gotówki, kapitału pracującego i zadłużenia. To więcej, niż implikuje obecny kurs giełdowy" - powiedział cytowany w komunikacie Moncef Khanfir, prezes iAlbatros Group.

Podpisanie umowy sprzedaży akcji spodziewane jest do końca marca 2017 r., a rozliczenie transakcji jeszcze przed końcem pierwszego półrocza.

Następnie spółka holdingowa iAlbatros Group planuje przeprowadzić skup akcji własnych w celu umorzenia.

Na buyback planowane jest przeznaczenie kwoty 120-160 mln zł, co daje od 11,7 do 15,6 zł na akcję, po wyłączeniu akcji własnych.

"Przedział wynika m.in. z konieczności rozliczenia wpływów z transakcji, powiększenia tej kwoty o kapitał obrotowy spółki, gotówkę, a także pomniejszenia o spłatę zadłużenia spółki holdingowej" - podała spółka.

Spółka podała, że skup akcji obejmie od 10 proc. do 33 proc. wszystkich akcji spółki, tj. nie więcej niż 3.848.683 akcji z uwzględnieniem akcji własnych. Ostateczna liczba akcji objętych wezwaniem jest uzależniona od zarejestrowania obniżenia kapitału zakładowego i umorzenia akcji własnych nabytych przez spółkę w wezwaniu zrealizowanym w 2016 roku.

Obecnie iAlbatros Group posiada 12,1 proc. akcji własnych.

Spółka podała, że warunkiem przeprowadzenia transakcji sprzedaży iAlbatros Poland może być uzyskanie wymaganych zgód i zezwoleń, w tym m. in. zgody prezesa UOKiK (lub analogicznego urzędu w kraju właściwym dla siedziby kupującego). (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Nawet 6% w skali roku na atrakcyjnej lokacie Facto

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki