REKLAMA

iAlbatros Group chce sprzedać iAlbatros Poland

2016-11-18 20:30
publikacja
2016-11-18 20:30

iAlbatros Group zmienia strategię i planuje sprzedać do 100 proc. akcji spółki zależnej iAlbatros Poland - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd emitenta ocenia, że kontynuacja dotychczasowej strategii działalności opartej na organicznym rozwoju spółki iAlbatros jest zbyt zachowawcza i w długim okresie nie pozwala na zrealizowanie strategicznych celów spółki związanych z wejściem na rynek globalny i osiągnięciem trwałego udziału w rynku" - napisano w komunikacie.

"Wobec powyższych rozważań oraz w związku z wpływającymi od pewnego czasu, nieformalnymi zaproszeniami do rozpoczęcia rozmów, wyrażającymi zainteresowanie nabyciem akcji iAlbatros, zarząd emitenta doszedł do przekonania, że najkorzystniejszą strategią z punktu widzenia wartości dla akcjonariuszy emitenta będzie znalezienie partnera branżowego lub finansowego, który zdecyduje się odkupić od emitenta akcje iAlbatros" - dodano.

Spółka podała, że tempo zmian konsolidacyjnych na rynku nie pozostawia, w ocenie zarządu, więcej niż 12 miesięcy na przygotowanie i zrealizowanie takiej transakcji.

"W związku z tym zarząd informuje, że zamierza niezwłocznie rozpocząć negocjacje handlowe z potencjalnymi partnerami, w tym także zawierać z potencjalnymi partnerami umowy zobowiązujące do poufności lub wyrażające intencje stron" - napisano w komunikacie.

iAlbatros Group odwołał prognozę dla spółki iAlbatros na lata 2017-2019 i podtrzymał prognozę na 2016 r. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki