REKLAMA

genXone planuje debiut na NewConnect

2020-06-26 09:34
publikacja
2020-06-26 09:34
genXone planuje debiut na NewConnect
genXone planuje debiut na NewConnect
fot. Szymon Laszewski / / FORUM

genXone, biotechnologiczna spółka specjalizująca się w analizach sekwencjonowania DNA oraz diagnostyce molekularnej, złożyła dokument informacyjny i planuje wkrótce zadebiutować na rynku NewConnect - podała spółka w informacji prasowej. genXone rozpoczęła także przygotowania do wdrożenia projektu Nanobiome.

"Mam nadzieję, że już w najbliższej przyszłości Nanobiome będzie sztandarowym produktem naszej spółki. Wprawdzie prace związane z diagnostyką koronawirusa opóźniły proces, ale obecnie nasze laboratorium B+R powraca do standardowego trybu pracy. Pierwszym krokiem jest stworzenie bazy danych zawierającej normy dla mikrobiomu jelitowego Polaka, korzystając z technologii sekwencjonowania nanoporowego" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Michał Kaszuba.

"Klient będzie mógł samodzielnie pobrać w domu próbkę do badania, przesłać ją do nas, a my dokonamy analizy porównawczej na tle ustalonych norm. Otrzymawszy wynik klient samodzielnie, bądź konsultując się z dietetykiem, będzie w stanie opracować modyfikację swojej diety i zachowań" - dodał Kaszuba.

Spółka na początku pandemii zajęła się badaniami nad diagnostyką SARS-CoV-2, ale obecnie powraca do prac nad projektami rozwojowymi.

Jak podano w komunikacie, głównymi klientami firmy są instytucje naukowe, badawcze i uniwersytety, a także przedsiębiorstwa (głównie spożywcze, czy farmaceutyczne) oraz placówki medyczne. Obroty genXone w okresie kwiecień - maj bieżącego roku przekroczyły 3 mln zł.

genXone pracuje nad szeregiem projektów, które docelowo mają spowodować uproszczenie i obniżenie kosztów badań molekularnych. Współpracuje z Oxford Nanopore Technologies (ONT), dostawcą technologii sekwencjonowania nanoporowego, i posiada certyfikacje do wykorzystania technologii nanopore komercyjnie.

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cichutki
Każdy teraz grzeje po kasę. Ludzie chętnie władują pieniądze. Glapa im "nie daje wyboru". Do czasu "strzyżenia".

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki