REKLAMA

easyCALL.pl zadebiutowała na rynku NewConnect

2011-04-12 07:00
publikacja
2011-04-12 07:00

W poniedziałek, 11 kwietnia 2011, na alternatywnym rynku warszawskiej GPW – NewConnect zadebiutowała spółka sektora telefonicznego - easyCALL.pl S.A.


Z emisji w trybie private placement, spółka pozyskała 0,8 mln zł, które zamierza przeznaczyć na dalszy, dynamiczny rozwój - usług pakietowych (dostęp do internetu oraz telefonia komórkowa – jako operator wirtualny), rozpoczęcie prac badawczych nad usługami telewizji internetowej oraz konsolidację rynku m.in. poprzez akwizycje. Wszystkie te działania mają przełożyć się na dynamiczny wzrost liczby klientów. W chwili debiutu kurs akcji wynosił 5,48 zł.

Firma wprowadziła do obrotu 1 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 60 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 151 300 akcji zwykłych na okaziciela serii C.

 

easyCALL.pl S.A. jest firmą sektora telekomunikacyjnego. Od 2006 roku oferuje nowoczesne i profesjonalne rozwiązania w dziedzinie telefonii internetowej i stacjonarnej oraz dostępu do Internetu.

Działalność easyCALL.pl S.A. opiera się głównie na:

  • telefonii internetowej (VoIP – www.easyCALL.pl),

  • telefonii stacjonarnej (www.ekotel.pl),

  • dostępie do sieci Internet.

 

Charakterystyczną cechą usług telekomunikacyjnych świadczonych przez easyCALL.pl jest ich multidostępność. Klienci mogą wykonywać tanie, krajowe i zagraniczne połączenia przez komputer, bramki i telefony IP, a dzięki numerowi dostępowemu, także przez telefon stacjonarny.

 

Jak powiedział w trakcie swojego wystąpienia Prezes Zarządu easyCALL.pl S.A. Michał Jakubowski Pomysł na założenie firmy - jak to zwykle bywa - powstał z potrzeby. Gdy bliska mi osoba wyjechała na dłuższy okres za granicę okazało się, że koszty rozmów telefonicznych z nią były gigantyczne. Wraz z obecnym przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki - Piotrem Mazurkiewiczem - zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje i czy moglibyśmy to zmienić. W związku z naszymi wcześniejszymi doświadczeniami przy licznych projektach z zakresu internetu/e-commerce zaczęliśmy zastanawiać się, czy dałoby się wykorzystać do transmisji głosu Internet. W ten sposób powstał prototyp funkcjonalny serwisu, który z czasem obrastał w kolejne usługi - począwszy od darmowych połączeń między użytkownikami sieci, poprzez połączenia na zwykłe telefony w konkurencyjnych cenach, poprzez oferowanie Klientom numerów telefonicznych (z całej Polski), a z czasem również przenaszalności numerów.”

W chwili obecnej easyCALL.pl oferuje pełen zakres usług telekomunikacyjnych klientom z całego kraju./ easyCALL.pl S.A
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki