REKLAMA

Zwierzęta na urlopie - hotel dla psa i kota czy wspólny wyjazd

2017-06-18 06:00
publikacja
2017-06-18 06:00

Zabranie psa czy kota na urlop nie zawsze jest możliwe i zazwyczaj generuje dodatkowe koszty. Niektóre ośrodki wypoczynkowe oferują bezpłatny pobyt dla zwierząt, inne wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty, natomiast koszt umieszczenia czworonoga w hotelu dla zwierząt to wydatek rzędu 70-80 zł za dobę.

Właściciele czworonogów jak co roku stają przed dylematem – co zrobić ze swoim pupilem na czas wyjazdu wakacyjnego. Wybierając zorganizowane wakacje z biurem podróży, najczęściej są zmuszeni znaleźć odpowiednią opiekę dla zwierzaka lub ośrodek, w którym specjaliści zajmą się nim na czas nieobecności właściciela. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli podróż planujemy na własna rękę. Obecnie posiadacze czworonogów mogą wybierać wśród ofert ośrodków, które są przyjazne zwierzakom. Jednak mimo to, niejednokrotnie trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wysokich dodatkowych kosztów.

Gdzie na wakacje ze zwierzętami?

Należy pamiętać, że mimo coraz szerszej oferty skierowanej do właścicieli psów czy kotów, w dalszym ciągu nie wszędzie można udać się z czworonogiem. Nie we wszystkich hotelach, pensjonatach, plażach czy nawet parkach można przebywać z psem, dlatego istotne jest, aby przed obraniem celu podróży zorientować się, gdzie znajdują się specjalne miejsca dla urlopowiczów chcących spędzić urlop z pupilem. Szukając wakacji pod tym kątem okaże się, że nie tylko są ośrodki przystosowane do pobytu wczasowiczów z psami, ale również istnieją specjalne plaże, na których zwierzęta mogą się kąpać.

W celu ułatwienia poszukiwania idealnego miejsca na wakacje z psem, powstał specjalny portal, na którym można przeglądać oferty pensjonatów, hoteli czy domków przyjaznych zwierzętom (www.piesnaurlopie.pl). Dodatkowo posiada również bazę restauracji, wybiegów i parków do spacerowania oraz innych miejsc akceptujących gości z psami. Należy jednak pamiętać, że pobyt pupila należy każdorazowo ustalić z właścicielem pensjonatu czy hotelem.

Jaka dopłata za psa?

Jeśli zdecydujemy się na wakacje w towarzystwie pupila, należy liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków z tym związanych. Mimo że ośrodek wczasowy na swojej stronie internetowej informuje, że goście z pupilami są mile widziani, nie jest to równoznaczne z darmowym ich pobytem. Właściciele czworonogów muszą liczyć się z tym, że za pobyt zwierzaka przyjdzie im zapłacić średnio od 5 do nawet 50 zł za dobę. Koszt ten może wzrosnąć, jeśli wakacje zamierzamy spędzić w hotelu, bowiem tu do ceny noclegu należy doliczyć dodatkowo nawet do 120 zł za psa. Można jednak znaleźć miejsca, w których opłata uiszczana jest jednorazowo około 30-50 zł za cały pobyt, a nawet takie, gdzie pobyt czworonoga jest darmowy.

W lepszej sytuacji są również osoby posiadające małe psy. Właściciele ośrodków wypoczynkowych przychylniej odnoszą się do niewielkich zwierząt, co przedkłada się na wysokość pobieranych opłat. Niejednokrotnie znajdziemy ofertę, która informuje, że od właścicieli małych zwierząt opłaty nie są pobierane, natomiast za duże psy należy uiścić określoną stawkę.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Właściciele czworonogów mogą również spotkać się z sytuacją, w której ośrodek informuje o indywidualnym ustalaniu cen za pobyt zwierzaka. Koszt zależy wówczas od posiadanej rasy, wielkości psa, wieku czy nawet płci.

Wybierając się z psem na wakacje, musimy liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów, ale również należy pamiętać o przestrzeganiu regulaminu obowiązującego w danym obiekcie.

Hotel dla zwierząt – alternatywa dla wakacji z pupilem

Wakacje z pupilem mogą być tak samo przyjemne, co uciążliwe i męczące. Dodatkowo nie do wszystkich miejsc można się wybrać ze zwierzakiem. Duża liczba ośrodków podsiada bezwzględny zakaz wprowadzania psów na ich teren. Podobne zakazy spotkamy na licznych plażach czy w parkach narodowych. Niejednokrotnie właścicielowi nie pozostaje inny wybór jak zorganizowanie opieki dla swojego pupila na czas planowanego urlopu.

Jeśli nie ma możliwości zabrania czworonoga na wakacje i dodatkowo ani rodzina, ani znajomi nie mogą zaopiekować się zwierzęciem, można rozważyć rozwiązanie, jakim jest hotel dla zwierząt.

Cena pobytu zwierzaka w hotelu zależy od jego wielkości, przyzwyczajeń, a także chorób, na które cierpi. Średnio doba hotelowa dla kota to koszt około 35 zł, natomiast dla psa rasy małej najczęściej od 30 do 70 zł, rasy dużej – od 30 do 175 zł. Cena jednak może ulec zwiększeniu w zależności od warunków, jakich oczekuje właściciel dla swojego pupila. Czworonóg może trafić do osobnego pomieszczenia bądź dzielić „pokój” z innymi zwierzakami.

Przykładowe ceny pobytu psa i kota w hotelu dla zwierząt

Miasto

Cena za dobę - mały pies

Cena za dobę - duży pies

Cena za dobę - kot

Gdańsk

od 25 do 40 zł

od 45 do 70 zł

od 20 do 35 zł

Kraków

od 30 do 50 zł

od 30 do 70 zł

od 17 do 50 zł

Poznań

od 25 do 70 zł

od 50 do 80 zł

od 25 do 50 zł

Warszawa

od 40 do 65 zł

od 50 do 175 zł

od 25 do 35 zł

Wrocław

od 50 do 70 zł

od 65 do 85 zł

od 30 do 40 zł

Źródło: Bankier.pl, na podstawie oferty hoteli dla zwierząt

W cenę doby hotelowej wliczane jest wyżywienie, opieka nad zwierzęciem 24 godziny na dobę, dbanie o jego higienę oraz zapewnienie różnorodnego programu dnia. Istnieje również możliwość wykupienia usług dodatkowych np. kąpieli, strzyżenia, dowozu zwierzęcia do i z hotelu. Natomiast w razie planowania dłuższego pobytu można liczyć na możliwość negocjacji ceny.

Należy jednak pamiętać, że w celu skorzystania z usług hotelu dla zwierząt właściciel musi przedstawić aktualną książeczkę zdrowia oraz w zależności od wymagań danego ośrodka –  dostarczyć smycz, koc czy legowisko.

Właściciele czworonogów mogą również rozważyć umieszczenie pupila w tzw. domowym hotelu dla zwierząt, prowadzonym przez osoby prywatne. Jest to nieco tańsze rozwiązanie. Koszt opieki nad pupilem za jedną dobę wynosi tam najczęściej od około 30 do 60 zł. Jednak należy pamiętać o konieczności dostarczenia odpowiedniego ekwipunku, m.in. zapasu karmy na okres pobytu.

Planowanie wakacji dla właścicieli czworonogów wymaga odpowiedniego przygotowania od strony logistycznej oraz formalnej. Wyjazd ze zwierzakiem na urlop bądź umieszczenie go w przystosowanym do tego miejscu to nie tylko dodatkowa odpowiedzialność, ale również większe koszty, jakie należy ponieść w związku z planowanym urlopem.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (9)

dodaj komentarz
keena_t
Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie oddania mojego psiaka do hotelu dla zwierząt na czas mojego wyjazdu. Zawsze tak organizuję sobie wakacje, aby móc go zabrać ze soba. Mam tez przy sobie zawsze preparat uspokajający od https://www.mypupillo.pl/, dzięki czemu psiak dobrze znosi nawet dłuższą podróż.
marek1985
Myślę, że trzeba sobie zadać pytanie po co mamy psa?
W moim przypadku pies jest domownikiem i przyjacielem. Spędzam z nim każdą wolną chwilę gdy nie pracuję i nie mam innych zajęć. Wakacje są taką chwilą którą mogę poświecić przyjacielowi na wspólny wyjazd. Owszem niektórzy mają taki charakter i zostawiają domowników podczas wakacji.
Myślę, że trzeba sobie zadać pytanie po co mamy psa?
W moim przypadku pies jest domownikiem i przyjacielem. Spędzam z nim każdą wolną chwilę gdy nie pracuję i nie mam innych zajęć. Wakacje są taką chwilą którą mogę poświecić przyjacielowi na wspólny wyjazd. Owszem niektórzy mają taki charakter i zostawiają domowników podczas wakacji. Mam znajomą która opiekuje się 90 letnim ojcem a w wakacje zostawiają go w hospicjum i leci na Majorkę czy do Tajlandii. Ciężko to oceniać bo opieka nad 90 letnim człowiekiem nie jest prosta. W każdym bądź razie ja nie zostawiam mojej suni i specjalnie dlatego spędzam wakacje nieco inaczej niż wszyscy. Nie wsiadam w samolot i nie zawsze mogę wybierać wakacje w hotelu. Najczęściej są to domki kempingowe, czy apartamenty po uzgodnieniu z właścicielem. Niestety muszę tam jeździć samochodem. Nasz psiak lubi podróżować. W samochodzie jest klimatyzacja więc nie ma problemów. To samo na miejscu. Zazwyczaj wybieram noclegi z klimatyzacją. Oczywiście nie zabieram psiaka na plażę by cierpiał w słońcu. Chronicznie nie lubi też pływać więc kąpiele odpadają. Poza tym muszę unikać karmienia suni przez innych, zwłaszcza dzieci. Nie wszyscy wiedzą czego opiec nie może jeść http://www.insideyourlife.pl/2017/05/czego-nie-moze-jesc-pies.html . Co do Hoteli dla psów to tylko raz korzystaliśmy jak mieliśmy wesele w rodzinie. To się nazywało Ranczo Bety koło Ozorkowa.

mateo987
Umieściłem psa w pewnym hotelu i powiem, że obsługa na najwyższym poziomie. Mój pies ma problemy dermatologiczne, ale nie robili z tego problemu. Więcej! Podawani mu (prosiłem o to) nawet vetoskin z vet expert a przecież nie musieli. Tak więc hotele dla zwierząt nie są takie straszne jak je malują. ;)
darczok
Dla małych zwierzaków świetnym rozwiązaniem jest nosidełko LileTink. Przydaje się podczas podróży samochodem lub samolotem, a także na co dzień - można wejść bez problemu do wszystkich sklepów, muzeum czy plaże.
~Igor
Mając mieszkania wakacyjne na wynajem nie wyobrażam sobie bym dyskryminował właścicieli zwierząt. Zwłaszcza, że sam opiekuję sie psem którego od lat biorę ze sobą na urlop.
niepelnosprawny_org
dla psa jest buda, dla czlowieka hotel, a w hotelu dla psa legowisko, koniec kropka...
~Alex
Jest także wyszukiwarka miejsc przyjaznych psom, w tym noclegowych wraz z cenami za pupila: www.dogmapa.pl. Można samodzielnie dosawać sprawdzone obiekty!

Powiązane: Tanie wakacje z Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki