REKLAMA

Związkowcy z TVP wnoszą o podwyżki

Alan Bartman2021-10-04 11:55Redaktor
publikacja
2021-10-04 11:55
Związkowcy z TVP wnoszą o podwyżki
Związkowcy z TVP wnoszą o podwyżki
fot. OleksSH / / Shutterstock

Przedstawiciele rady zakładowej TVP i związku zawodowego Wizja wystąpili z pismem do zarządu telewizji publicznej, wnioskując o unormowanie systemu płac. Związkowcom zależy na m.in.: podniesieniu wynagrodzenia zasadniczego o 1,5 tys. zł. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w 2020 r. budżet na wynagrodzenia w TVP wyniósł 545 mln zł.

Jest to drugie pismo przedstawicieli pracowników wysłane do zarządu publicznego nadawcy telewizyjnego. Pierwsze, z maja, nie doczekało się odpowiedzi.

Rada zakładowa i związkowcy z Wizji postulują podniesienie wynagrodzenia zasadniczego o minimum 1,5 tys. zł wszystkim pracownikom z premią motywacyjną. Chcą również, aby TVP podniosło wynagrodzenie zasadnicze wszystkim pracownikom z premią zadaniową i honorariami do minimalnego wynagrodzenia, przywróciło dla pracowników czasowo-premiowych miesięczną premię motywacyjną oraz podniosło premie zadaniowe i honoraria oraz przywróciło dodatek stażowy dla wszystkich pracowników.

W uzasadnieniu związkowcy napisali: „Uważamy, że pracodawca nie prowadzi żadnej polityki płacowej czego przykładem są chaotyczne regulacje płac oraz zatrudnianie nowo przyjętych pracowników na wynagrodzenia dużo wyższe od wynagrodzeń długoletnich doświadczonych, często wysoko wykwalifikowanych pracowników".

Pismo z postulatami trafiło na biurka dyrektora Biura Spraw Korporacyjnych TVP Stanisława Bortkiewicza oraz do pełnomocnika zarządu ds. współpracy z związkowcami i radą zakładową Małgorzaty Wcześniak.

Pół miliarda złotych na pensje

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, na koniec 2020 r. TVP zatrudniało 2867 pracowników etatowych, a średnie wynagrodzenie wynosiło 9 832 zł brutto (bez nagród oraz odpraw). Budżet na wynagrodzenia dla pracowników wyniósł 545,19 mln zł. Zarząd telewizji polskiej, w skład którego wchodzą dwie osoby – Jacek Kurski oraz Mateusz Matyszkowicz – zarobił w ubiegłym roku 2,17 mln zł.

Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (15)

dodaj komentarz
zosia3005
Niech strajkują bez końca albo się zwolnią :-)) SUPER
katzpodola
Gdybym miał codziennie ściskać rękę Kurskiego to też bym zażądał podwyżki i to 4-cyfrowej
podatnik-
Ciekawe dlaczego w TVN, TVN24, etc nikt nie zająknął się na temat Rafała Brzoski, twórcy InPostu, który mógł obniżać sobie podatki należne Polsce, dzięki sprytnym transakcjom na Cyprze? I kiedy powstanie o nim kolejny Superwizjer czy też inny program śledczy?
katzpodola
To nie mieści się żadna rubryka
bullman
A ten biedny brat Kurski ciągle przyzwoity?Ci co sprzedali się za pińcet ,chyba pora na podwyżkę,przecież wstyd głosować na nich za takie grosze przy dziesiątkach tysięcy miesięcznie.
Będę rozczarowany jeśli o nią nie wystąpicie.Tylko tak można to wszystko roz.......ić.Żadna tam opozycja,tylko gospodarka wyprowadzi
A ten biedny brat Kurski ciągle przyzwoity?Ci co sprzedali się za pińcet ,chyba pora na podwyżkę,przecież wstyd głosować na nich za takie grosze przy dziesiątkach tysięcy miesięcznie.
Będę rozczarowany jeśli o nią nie wystąpicie.Tylko tak można to wszystko roz.......ić.Żadna tam opozycja,tylko gospodarka wyprowadzi ludzi na ulicę ,oni nie widzę nic więcej niż pińcet+ ,
zenonn
Propagandziści pierwszej linii wiadomości podwyżki o 90%
Hołota techniczna podwyżki o 20%
Plebs pomocniczy na umowach podwyżki 5%
To im się po prostu należy.
Abonament podnieść o 100%
Niepokornym wysadzenie drzwi i konfiskata telewizorów, monitorów, laptopów, ekranów
Pyskującym ołów.
zenonn
Podwyżki oczywiście cen w sklepach i usługach dla tych niezbędnych ludzików
Wzorca Kurski nie obsługujemy.
Za obsługę propagandzistów gułag
qonradx
Kolejni po kase... Zawsze ci sami! Ciągle tym samym źle i niedobrze i za mało ale na kase do biedronki nie pójdą!
kmiarek
Dlaczego chcą podwyżek? Według TVP inflacji w Polsce nie ma, to wymysł kłamliwej opozycji. Sam słuchałem.
3xx
1.5k podwyzki za prace w tak szkodliwych warunkach to jakby zadnej podwyzki nie dostac

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki