Zortrax z Olsztyna i Bosch stworzą wspólny produkt

Producent drukarek z Olsztyna, firma Zortrax, mająca niecałe 4 lata, stworzy z firmą Bosch zupełnie nowy produkt z dziedziny druku 3D. Na szczegóły przyjdzie jeszcze poczekać. Dziś rozmawiamy z prezesem firmy Rafałem Tomasiakiem o przyszłości  tego druku, dalszych planach rozwoju firmy i perspektywie wejścia na polską giełdę.

- Myślę, że druk 3D będzie też przyszłością. Stanie się to tradycyjną metodą szybkiego wytwarzania prototypów. Być może kiedyś technologia tak się rozwinie, że będzie wypierała tradycyjne metody produkcyjne - mówi Rafał Tomasiak, prezes i założyciel firmy Zortrax.

Firma obecna jest już w 70 krajach na świecie i posiada ponad 140 partnerów biznesowych. Obecnie  zacieśnia współpracę z firmą Bosch. Zdaniem przedstawicieli obu firm druk 3D nie tylko pomaga w szybkim prototypowaniu produktów, ale są to przede wszystkim ogromne oszczędności dla firmy sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy euro.
Współpraca obu firm zaczęła się w 2015 roku, kiedy menadżerowie i inżynierowie pracujący w zakładzie produkcyjnym koncernu Bosch we francuskim Mondeville postanowili wykorzystać w praktyce technologię druku 3D. Spośród wielu rozwiązań wybrali właśnie polskie drukarki Zortrax.

Anna Drozd

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 doradca-praktyk

Należy tylko pogratulować. Byle tak dalej.

! Odpowiedz
0 4 lasekdrugi

w 2014 jak prezes szukał inwestorów to rozpuścił plotkę że sprzedał 5000 drukarek dellowi co było kłamstwem.
Teraz to pewnie na giełdę będą się szukować hihi.

! Odpowiedz
0 9 ~Moraw

Do kk: ale za to maja know-how jak oszukiwac, co obecnie na rynku jest duzo warte.

! Odpowiedz
2 7 ~kk

ale po co? jak mozna robic wlasne produkty, co takiego ma bosh czego nie dalo by sie zrobic lepiej w ciagu gora 1 roku?

! Odpowiedz
1 10 ~Fred

Bosch juz ostatnio wypuscil dwa produkty: narzedzia i software do pomiaru CO2 w samochodach VW/Audi oraz lodowke Hotpoint(grupa Bosch) odpowiedzialna za pozar wiezowca w Londynie.

! Odpowiedz
1 6 www.eurodolar.pl

Sukcesy itd
Przygotowania na wejscie na gielde...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne