REKLAMA
WEBINAR

Zortrax i Corelens zawarły umowę inwestycyjną w sprawie połączenia spółek

2020-09-29 07:14
publikacja
2020-09-29 07:14

Producent drukarek 3D Zortrax podpisał umowę inwestycyjną z notowaną na NewConnect spółką Corelens, ukierunkowaną na połączenie obu podmiotów. W efekcie Zortrax uzyskałby status spółki publicznej - podała spółka w komunikacie. Połączenie spółek ma zostać dokonane poprzez przeniesienie całego majątku Zortrax na Corelens w zamian za akcje, które Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax.

Zortrax i Corelens zawarły umowę inwestycyjną w sprawie połączenia spółek
Zortrax i Corelens zawarły umowę inwestycyjną w sprawie połączenia spółek
fot. thetaXstock / / thetaXstock

"Poprzez podpisanie umowy realizujemy kolejny, istotny kamień milowy zdefiniowany w liście intencyjnym. W kolejnym kroku przedstawimy plan połączenia. Na etapie due-diligence potwierdziliśmy istotne kompetencje Corelens w zakresie współpracy z służbą zdrowia. Sektor ten uważamy za niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia rozwoju Zortrax, dlatego rozważamy wykorzystanie tego obszaru biznesowego Corelens, usprawniając jego działanie, a w efekcie uzyskując synergie" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Zortraxu Mariusz Babula.

"W ramach emisji połączeniowej Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax co najmniej 111.939.500 akcji, po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens. Po emisji dotychczasowi akcjonariusze Zortrax będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelens w podwyższonym kapitale zakładowym Corelens. W zamian za jedną akcję Zortrax wydanych zostanie piętnaście akcji nowej emisji Corelens" - napisano w komunikacie.

Na początku września spółki podpisały list intencyjny w sprawie połączenia obu podmiotów.

Jak wówczas podano, dotychczasowa działalność Corelens, koncentrująca się na dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań dla branży okulistycznej, uległaby wygaszeniu poprzez sprzedaż aktywów spółki lub zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do końca 2020 r. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki