REKLAMA

Żołnierze dowiozą osoby starsze do punktów szczepień

2021-01-14 13:15
publikacja
2021-01-14 13:15
Żołnierze dowiozą osoby starsze do punktów szczepień
Żołnierze dowiozą osoby starsze do punktów szczepień
fot. Marek Lapis / / FORUM

Żołnierze będą dowozić osoby starsze do punktów szczepień, a wojskowi medycy, jeśli będzie taka konieczność, zaszczepią kombatantów w miejscach ich zamieszkania - zadeklarował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Poinformował, że do WOT dotarło już ok. 900 zgłoszeń od osób, które potrzebują pomocy.

"Żołnierze będą dowozić osoby starsze do punktów szczepień, a wojskowi medycy jeśli będzie taka konieczność zaszczepią kombatantów w miejscach ich zamieszkania. Do Wojsk Obrony Terytorialnej dotarło już około 900 zgłoszeń od osób, które potrzebują wojskowej pomocy" - napisała Błaszczak na Twitterze.

Żołnierze WOT wsparli w ubiegłym roku w związku z pandemią 751 placówek medycznych; 481 zespołów wymazowych pobrało blisko 380 tys. próbek na obecność koronawirusa, każdego dnia gotowych do działania było 3,8 tys. żołnierzy.

W piątek 15 stycznia otwarta zostanie rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. Seniorzy będą mogli zarejestrować się na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie. 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia. Następnie, 25 stycznia rozpocznie się szczepienie seniorów powyżej 70 roku życia.(PAP)

mzd/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
samsza
"napisała (!) Błaszczak na Twitterze"
my_kroolik
Bo rozumiem że kontraktacja usług przewozowych w prywatnych firmach i tak już stojących nad grobem z powodu pandemii, przekracza wyobrażenie urzędników. Po to szkolimy żołnierzy, żeby pracowali jako taksówkarze? No chyba że taka babcia w drodze na szczepienie wymaga uzbrojonej eskorty.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki