REKLAMA

Żniwa Poczty Polskiej podczas Black Week. "To duże wyzwanie"

2023-11-30 10:13
publikacja
2023-11-30 10:13

Podczas tegorocznego Black Week nadano o ponad 46 proc. więcej przesyłek niż w analogicznym tygodniu 2022 r. - poinformowała w czwartek Poczta Polska. Wskazała, że taka zmiana trendu jest wyzwaniem dla przewoźników, którzy muszą zorganizować skuteczny system dystrybucji.

Żniwa Poczty Polskiej podczas Black Week. "To duże wyzwanie"
Żniwa Poczty Polskiej podczas Black Week. "To duże wyzwanie"
fot. Cezary Pecold / / FORUM

Jak poinformowała w czwartek Poczta Polska, podczas tegorocznego Black Week liczba nadanych przesyłek w Poczcie Polskiej wzrosła o ponad 46 proc. rdr. Spółka dodała także, że liczba przesyłek nadanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w ostatni poniedziałek i wtorek wzrosła o ponad 22 proc. względem ubiegłego roku.

"27 listopada odnotowano rekordową liczbę nadanych paczek. Było ich ponad 16,8 proc. więcej niż w analogicznym dniu w ubiegłym roku. Z kolei we wtorek 28 listopada Spółka odnotowała wzrost wolumenu nadanych paczek blisko o 30 proc. względem tego samego dnia z 2022 roku" - wyliczył operator pocztowy.

Jak stwierdziła Poczta Polska, Black Friday, a następnie Cyber Monday to coroczne wydarzenia, które przyciągają entuzjastów zakupów, poszukujących okazji i promocji. "W te dni sklepy oferują znaczne obniżki cenowe na różnorodne produkty, co często prowadzi do gorączkowych zakupów i długich kolejek w sklepach. Dlatego zdecydowana większość klientów, coraz częściej decyduje się na zakupy online" - zauważyła spółka. Podkreśliła, że zmiana trendu stanowi jednak wyzwanie dla przewoźników, którzy muszą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dostawę paczek i zorganizować skuteczny system dystrybucji.

Operator zapewnił, że już od kilku miesięcy Poczta Polska przygotowywała się do przedświątecznego szczytu paczkowego. "Otwarcie nowych hal w Ciemnem pod Radzyminem czy Opolu, montaż nowoczesnych sorterów we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie to inwestycje, które przygotowały spółkę do sprawniejszej obsługi paczek. Od 25 listopada kurierzy dostarczają paczki także w soboty" - podała Poczta Polska.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.

autor: Anna Bytniewska

ab/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ptyt
Właśnie moja paczka zamówiona podczas Black Friday w jednym ze sklepów internetowych nie została dostarczona przez Pocztex pod adres (waga 20 kg). Kurier zawiózł bezpośrednio do urzędu pocztowego i zaawizował :( Pracuje z domu, więc jestem pewny, ze niebyło nawet próby doręczenia. Dodam, ze często poczta awizuje bez próby doręczenia,Właśnie moja paczka zamówiona podczas Black Friday w jednym ze sklepów internetowych nie została dostarczona przez Pocztex pod adres (waga 20 kg). Kurier zawiózł bezpośrednio do urzędu pocztowego i zaawizował :( Pracuje z domu, więc jestem pewny, ze niebyło nawet próby doręczenia. Dodam, ze często poczta awizuje bez próby doręczenia, ale tym razem jestem wkurzony po paczka była ciężka. Nie jest to pierwszy przypadek tak zawizowanej paczki :( Jak mogę omijam usługi Poczty Polskiej szerokim łukiem.
ajwajszalom
Siedzisz w domu, ale na 10 minut wyskoczyłeś do sklepu, ale siedzisz cały czas w domu.
gogaco8651
to ktoś z tego gunwa jeszcze korzysta? Oo
qwertas
Ja. Czasami lepsze, a czasami gorsze wrażenia.Jakbyś wysyłał regularnie jako biznes paczki z InPostu to wiedziałbyś jaką tragiczną obsługę klienta oferuje InPost i ile trików mają byś ciagle płacił więcej.

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki