REKLAMA

Znany youtuber przejął klub piłkarski. “Jaki kraj, taki Abramowicz”

Piotr Bożek2023-07-28 08:05redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-07-28 08:05

Popularny polski youtuber Szymon "Isamu" Kasprzyk ogłosił, że przejął klub piłkarski, mający 50-letnią tradycję. Orkan Jarosławiec popadł w problemy finansowe i potrzebował pomocy, z którą przyszedł właśnie nowy właściciel. Szymon Kasprzyk twierdzi, że ma ambitne plany na rozwój tego projektu.

Znany youtuber przejął klub piłkarski. “Jaki kraj, taki Abramowicz”
Znany youtuber przejął klub piłkarski. “Jaki kraj, taki Abramowicz”
fot. IsAmU / / Twitter

Szymon "Isamu" Kasprzyk to polski youtuber, zawodnik Fame MMA, a także założyciel drużyny e-sportowej Pompa Team. W internecie zasłynął głównie z nagrywania gameplayów z gier FIFA czy Counter Strike oraz vlogów ze swojego życia.

Szymon Kasprzyk przyznaje, że z Orkanem Jarosławiec wiąże go sentyment, ponieważ przychodził na mecze tej drużyny jako młody chłopak. Gdy klub popadł w problemy finansowe, youtuber zdecydował się go wykupić i odbudować. Zaczęło się od zmiany nazwy. Orkan Jarosławiec to już przeszłość, od teraz mamy do czynienia z Pompa Team. 

W planach nawet nowy stadion

W nagraniu opublikowanym przez youtubera Szymon Kasprzyk mówi o ambitnych planach. “Jeśli ten projekt wypali, pojawią się sponsorzy, drużyna zacznie grać, pomyślałem, żeby gdzieś blisko Środy kupić hektar ziemi i stworzyć własny, cudowny stadion. A może półtora hektara, to dobudujemy boiska młodzieżowe. Plany są duże”.

Wiadomo jednak, że na stadionie ktoś musi grać. Obecnie w Pompa Team występuje tylko jedenastu zawodników, dlatego Szymon Kasprzyk ogłosił nabór. Zaapelował o wysyłanie CV wraz z nagraniami potwierdzającymi umiejętności piłkarskie. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Drużyna ma już również nowego trenera.

Na nagraniu Szymon Kasprzyk śmieje się, że “jaki kraj, taki Abramowicz”, ale Pompa Team to nie jest odosobniony przypadek w Polsce. W 2018 roku został założony KTS Weszło S.A., którego prezesem jest Krzysztof Stanowski z “Kanału Sportowego”. 

Pompa Team zmagania w wielkopolskiej A-klasie rozpocznie już niebawem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na końcówkę sierpnia, a rywalem drużyny z Jarosławca będzie Vitcovia Witkowo.

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (7)

dodaj komentarz
stain
Mam swoje zdanie na temat fortun zarabianych na emitowaniu g...nego contentu albo na różnych walkach w kisielu.
Ale ten gość, który jednak te pieniądze zarobił, powinien was pozwać za porównanie w tytule do kacapskiego złodzieja Abramowicza
zoomek
"Na nagraniu Szymon Kasprzyk śmieje się, że “jaki kraj, taki Abramowicz”"
andregru
"W internecie zasłynął głównie z nagrywania gameplayów z gier FIFA czy Counter Strike oraz vlogów ze swojego życia." - ten dzisiejszy świat w którym zarabia się nie na pracy a na ... ? No właśnie na czym ?
xqwztsa
Niemcy znają polski lepiej od ciebie! :D

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki