REKLAMA

Znane linie lotnicze zważą pasażerów przed wejściem na pokład

Agata Wojciechowska2023-06-03 10:00redaktor
publikacja
2023-06-03 10:00

Karta pokładowa, spacer po wadze i można wejść na pokład. Linie Air New Zealand będą ważyły swoich pasażerów przed wejściem do samolotu. Jak tłumaczą, chcą w ten sposób sprawdzić, jaka jest średnia waga pasażerów i ich bagaży. Badanie będą prowadzić przez cały czerwiec.

Znane linie lotnicze zważą pasażerów przed wejściem na pokład
Znane linie lotnicze zważą pasażerów przed wejściem na pokład
fot. Tupungato / / Shutterstock

Pasażerowie udający się w podróż liniami Air New Zealand przed zajęciem swojego miejsca w samolocie poproszeni będą o wejście na wagę cyfrową, która będzie położona na podłodze przy bramkach. Badanie ma być w pełni anonimowe, a sam wskaźnik wagi - dyskretny, bo danych nie będzie znała nawet osoba nadzorująca ważenie. Zebrane informacje zostaną przesłane bezpośrednio do ich bazy. Podobnej procedurze zostanie poddany bagaż podręczny.

- Zdajemy sobie sprawę, że wejście na wagę może być zniechęcające. Nikt nie zobaczy Twojej wagi, nawet my - przekonuje w CNN Alastair James, specjalista linii lotniczych od tonażu samolotu. - Ważymy wszystko, co znajduje się w maszynie: od ładunku poprzez bagaż w luku po posiłki, które serwujemy podczas lotu - dodaje.

To nie pierwsze takie badanie. Już w 2021 roku przeprowadzono ankietę wśród krajowych pasażerów. Z powodu pandemicznych obostrzeń odwołano analogiczne dla przylatujących z zagranicy. 

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
gucio_222
Popieram, siedziałem w samolocie koło takiego prosiaka któremu du.pa wylewała się na siedzenia obok. Jak ktoś nie potrafi przestać żreć to niech płaci . W autobusach też bym to wprowadził.
zoomek
Dlaczego są poukrywane komentarze?
inwestor.pl
Bo były zbyt grube. :-)))

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki