REKLAMA

Znalazł portfel i próbował wypłacić gotówkę z konta. Grozi mu 10 lat więzienia

2021-02-06 15:18
publikacja
2021-02-06 15:18
Znalazł portfel i próbował wypłacić gotówkę z konta. Grozi mu 10 lat więzienia
Znalazł portfel i próbował wypłacić gotówkę z konta. Grozi mu 10 lat więzienia
fot. ASkwarczynski / / Shutterstock

30–latek z powiatu tarnobrzeskiego znalazł portfel na parkingu przed jednym ze sklepów. Przywłaszczył go i próbował przy pomocy karty bankowej ukraść z konta 4 tys. zł. Teraz mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Jak poinformowała w sobotę podkarpacka policja, 49–letni mieszkaniec Grębowa w miniony poniedziałek zgłosił policjantom kradzież portfela.

"Mężczyzna najprawdopodobniej zgubił portfel na parkingu przy markecie spożywczym w Grębowie. Kiedy po paru minutach zorientował się, że go nie ma, wrócił na miejsce. Jednak zguby już tam nie znalazł. Pokrzywdzony twierdził, że w portfelu było ponad 150 złotych, dokumenty i karta bankowa" – podała policja.

Funkcjonariusze na podstawie zapisu monitoringu ustalili, że młody mężczyzna, który przyjechał na zakupy do sklepu, zaparkował pojazd w miejscu, gdzie wcześniej stało auto 49-latka. Kiedy zauważył leżący na ziemi portfel, schował go do kieszeni.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia próbował za pomocą karty bankowej i numeru PIN, który też znajdował się w portfelu, wypłacić w bankomatach gotówkę. Chciał w sumie wyjąć 4 tys. zł. Na szczęście właściciel portfela zdążył zastrzec kartę w banku i transakcje zostały odrzucone.

Policjanci ustalili tożsamość sprawcy. To 30–letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski, w powiecie tarnobrzeskim.

Śledczy przedstawili 30–latkowi pięć zarzutów popełnienia przestępstw, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Policja przypomina, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi, zanieść go na policję albo do biura rzeczy znalezionych. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
wallyglow
Wg mnie opisane przestępstwo powinno być ujęte jako jeden czyn i zagrożone karą do 8 lat. Mnożenie zarzutów i wciskanie surowszej kwalifikacji to stary numer policji, żeby mieć wyższą statystykę wykrywalności, której nie liczy się od sprawcy tylko od każdego czynu. W ten kreatywny sposób nasza dzielna policja chwali Wg mnie opisane przestępstwo powinno być ujęte jako jeden czyn i zagrożone karą do 8 lat. Mnożenie zarzutów i wciskanie surowszej kwalifikacji to stary numer policji, żeby mieć wyższą statystykę wykrywalności, której nie liczy się od sprawcy tylko od każdego czynu. W ten kreatywny sposób nasza dzielna policja chwali się 76% wykrywalnością.
demeryt_69
Piszesz jakbyś miał o tym pojęcie :)
incitatus
10 lat odsiadki i opublikowanie wyroku z podaniem tożsamości złodzieja we wszystkich dziennikach ogólnopolskich w wersji papierowej i elektronicznej. Najbardziej toksyczne zachowania trzeba wypleniać dyrastycznymi metodami
mknowak
Za 4000 zł dziesięć lat a za 70 mln premia i awans.... jestem za tylko weź poprawkę na fakt że może nie miał człowiek gdzie ukraść tych 70 mln więc miej litość.
and00
"przedstawili 30–latkowi pięć zarzutów popełnienia przestępstw, do których się przyznał. ... . Grozi mu od roku do 10 lat więzienia"
To nie prościej było napaść i skatować gościa?
Byłby 1 zarzut, a i kara mniejsza

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki