REKLAMA

Zmniejsza się liczba upadłości firm w Polsce

2016-03-07 08:52
publikacja
2016-03-07 08:52

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku upadły 102 przedsiębiorstwa, podczas gdy w tym samym czasie poprzedniego roku 121 - wynika z danych Euler Hermes.

/ fot. thinkstock / Bankier.pl

Liczba upadłości zmniejszyła się w czterech województwach - między innymi w województwie mazowieckim, w większości zaś była taka sama jak w ubiegłym roku. Najwięcej bankructw dotyczyło województwa śląskiego, po raz pierwszy od dłuższego czasu zwiększyła się ich liczba w województwie dolnośląskim.

Przedsiębiorstwa, które splajtowały w lutym, zatrudniały w sumie blisko 1200 osób. Z danych Euler Hermes wynika poza tym, że dobra koniunktura utrzymuje się w budownictwie, poprawia się sytuacja hurtowni. Na tle innych branż produkcja przemysłowa i usługi wyglądają gorzej niż inne sektory.

IAR K.P./łp

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~gosc
Czemu ma sluzyc ta (dez) informacja. Bo np. 130 upadlych firm na 1000 oznacza gorszy stan gospodarki niz np. 100 upadlych na 500 firm
~StanRS
Widzicie korwinowcy i lemingi! Teraz rządzą socjaliści, a liczba bankrutujących firm jest mniejsza niż rządziła liberalna Platforma Oszustów.
~Rooo
120 do 100 to żadna różnica - zbyt mała próbka by mogło to oddawać stan przedsiębiorstw.
Ciekawe jaki przedsiębiorstwa upadły takie co miały rok czy może takie co miały 5lat i więcej.
Te jednoroczne to nic straconego ale jak upadają firmy działające po 5lat to oznacza recesje.

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki