Zmiany w zarządzie Polimexu. Prezes odwołany

2015-04-03 09:28
publikacja
2015-04-03 09:28
fot. Grzegorz Adamczyk / Bankier.tv

Maciej Stańczuk został odwołany z zarządu spółki Polimex-Mostostal. Od niemal roku zasiadał on za sterami spółki. Stańczuka zastąpi Joanna Makowiecka-Gaca, która wcześniej piastowała stanowisko m.in. w zarządzie Budimexu.

Maciej Stańczuk, były już prezes Polimexu
Maciej Stańczuk, były już prezes Polimexu (fot. Grzegorz Adamczyk / Bankier.tv)

- Zarząd Polimex-Mostostal S.A (...) informuje, iż w dniu 2 kwietnia 2015 r. Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę o odwołaniu Pana Macieja Stańczuka ze składu Zarządu Spółki z dniem pojęcia uchwały - zakouminikował Polimex. Rada Nadzorcza nie podała powodów odwołania.

Stańczuk w lutym 2014 został wiceprezesem spółki. W maju 2014 - po rezygnacji Gregora Sobischa - powierzono mu funkcje p.o. prezesa Polimexu. Do jego głównych zadań należało wdrożenie planu naprawczego i wyprowadzenie spółki na prostą.

Zadanie: postawić kolosa na nogi

Joanna Makowiecka-Gaca
Joanna Makowiecka-Gaca (Materiały spółki)

Wyniki za rok 2014 jednak zawiodły inwestorów. Na poziomie skonsolidowanym spadły przychody, ze 173 mln zł do 395 mln zł wzrosła z kolei strata operacyjna. Ostatecznie na poziomie netto spółka zanotowała stratę przekraczającą 150 mln zł. Stańczuk za pełnienie swoich obowiązków otrzymał w 2014 roku od spółki 0,8 mln zł wynagrodzenia.

- Przeszłość oddzieliliśmy grubą kreską. Zakończyliśmy w zeszłym roku proces restrukturyzacji operacyjnej - można powiedzieć, że grupa przyjęła optymalny i docelowy kształt. Te działania przekładają się na zadowalające wyniki finansowe. Wzmocniły spółkę - jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania - mówił 24 marca na łamach Bankier.pl Stańczuk.

Spółka ze Stańczukiem za sterami skupiła się na sektorze energetycznym odcinając się od wcześniej rozwijanych gałęzi np. budownictwa drogowego. W portfelu spółki znajdują się obecnie m.in. takie zamówienia jak budowa Elektrowni w Opolu, a więc jednego ze strategicznych projektów polskiej energetyki. Szczegóły nowej strategii inwestorzy poznają w najbliższych miesiącach.

- Do połowy roku będziemy chcieli zatwierdzić i opublikować strategię Polimeksu" - zapewniał Stańczuk.

Nowym prezesem spółki zostanie Joanna Makowiecka-Gaca. Gaca jest zasiada w zarządzie Polimexu od czerwca 2013 roku. W latach 2008-2012 była członkiem zarządu Budimexu. Nowa prezes jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~koleś
znowu niby fachowiec - wyedukowany -już takich spółka miała , doświadczony -już takich spółka miała , gotowy na dużą kasę - już takich spółka miała i co i tylko ci na dole muszą na nich zapieprzać bez cienia godziwej zapłaty
~listo
Skończyła Wyższą Szkołę Markietingu i Zarządzania czyli bez szkoły. To jeszcze o niczym nie przesądza - wielu było naturszczyków bez szkoły, którzy sobie świetnie poradzili w życiu.
~waldek2
Kolejna rządowa protekcja nieudacznicy - weźmie kasę i pójdzie dalej , bo na czym się ona zna .
Jej wygląd to już kara Boża
~pracownik
Od sierpnia 2012 po odwołaniu nieudacznika Jaskóły to już 5 zmiana na stanowisku prezesa
- i dalej jest beznadzieja. Ta paniusia to kadrówka - czy ta rada nadzorcza robi sobie jaja z akcjonariuszy ? Do końca roku to tej firmy już chyba nie będzie. Polimex pod panowaniem
Jaskóły ZNISZCZYŁ wiele dobrych firm poprzez
Od sierpnia 2012 po odwołaniu nieudacznika Jaskóły to już 5 zmiana na stanowisku prezesa
- i dalej jest beznadzieja. Ta paniusia to kadrówka - czy ta rada nadzorcza robi sobie jaja z akcjonariuszy ? Do końca roku to tej firmy już chyba nie będzie. Polimex pod panowaniem
Jaskóły ZNISZCZYŁ wiele dobrych firm poprzez ich inkoporację w 2011 roku , aby ratować własny tyłek ( czytaj swoją ogromną kasę ).

~Kazik
mamy piątego prezesa, wszyscy za wyjątkiem Sobicha byli p.o.. Pani p.o Prezesa przetrwała wszystkich. Wtajemniczeni mówią ze to ona faktycznie rządziła w PxM, dzięki poparciu wce ministra RB. Czyżby ostatnia decyzja Pana ministra przed odejściem z MSP? Czas pokaże. Stołek za ……. ,.
~Waldek
Cos w tym jest bo to ten gosciu i jego mocodawcy z MSP caly czas mieszaja przy tej spolce. Niewatpliwie Stanczuk mial swoje b.slabe strony ale postawienie tej Pani na czele takiej spolki to paranoja i zniewaga dla akcjonariuszy. Wybory za 6 miesiecy i beda nastepne zmiany jesli wczesniej spolka nie upadnie. A szkoda bo w pewnym momencie Cos w tym jest bo to ten gosciu i jego mocodawcy z MSP caly czas mieszaja przy tej spolce. Niewatpliwie Stanczuk mial swoje b.slabe strony ale postawienie tej Pani na czele takiej spolki to paranoja i zniewaga dla akcjonariuszy. Wybory za 6 miesiecy i beda nastepne zmiany jesli wczesniej spolka nie upadnie. A szkoda bo w pewnym momencie byla szansa na jej uratowanie.
~GOLDMAN
z tego co widac to rzeczywiscie musi cos z soba zrobic, obciac wlosy zmienic kolor make up, pojsc do kosmetyczki.garsonki od chanel bluzki od bossa wtedy bedzie z niej partner biznesowy
~Johny
Cierpisz bo Nie możesz jej mieć...
Znam takich co mieli od Bossa garnitury i świetnie rozpier.lali firmy.
Ochłoń.
~z_polimexu
Ta baba to straszna swołocz! W dodatku na niczym się nie zna.
~olo
Który to już prezes od czasów Konrada Jaskóły? Duża rotacja, krótko piastują, by wierzyciele nie ścigali ich prywatnie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki