REKLAMA

Zmiany regulacji a rozwój sektora bankowego - 120. seminarium BRE-CASE

2012-04-13 17:06
publikacja
2012-04-13 17:06
Wprowadzanie wszystkich postanowień Bazylei III (regulacji dotyczących wymogów kapitałowych i zarządzania ryzykiem w banku) ma zakończyć się w styczniu 2019 r.

Nowe regulacje obejmują dodatkowe bufory kapitałowe. Rolą pierwszego będzie absorpcja strat przez banki w okresie kryzysów i napięć ekonomicznych. Wprowadzenie buforu antycyklicznego zależeć będzie od warunków ekonomicznych i bankowych w danym państwie. I wreszcie, banki uznane za kluczowe (listy jeszcze nie ogłoszono) muszą liczyć się ze zwiększeniem wymogów kapitałowych, czyli zwiększeniem rezerw celowych. Bankowcy już alarmują, twierdząc, że nowe regulacje sektora bankowego mogą swymi niekorzystnymi skutkami uderzyć w gospodarkę całej Unii Europejskiej.

O nowych regulacjach unijnych i polskich oraz o ich wpływie na politykę kredytową i sytuację instytucjonalną sektora bankowego w Polsce będą dyskutować paneliści i goście 120. seminarium z cyklu BRE-CASE. Zaproszenie do udziału w panelu przyjęli: Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF, Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości i Witold Skrok, wiceprezes Alior Banku.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i zadawania pytań!
Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki