REKLAMA

Zmiany na Allegro. Wyższa cena Allegro Smart!

2021-01-18 14:20
publikacja
2021-01-18 14:20
fot. DADO RUVIC / Reuters

Od 25 stycznia Allegro zacznie wprowadzać zmiany na swojej platformie. Pod koniec pierwszego miesiąca roku zostanie podniesiona cena pakietu miesięcznego Allegro Smart! dla nowych klientów. 

Zmiany na Allegro będą dotyczyć zarówno sprzedających, jak i kupujących. Dla pierwszych od 8 lutego 2021 roku zapowiedziano wprowadzenie Allegro Biznes, kurier PickPack jako nową metodę dostawy, na Allegro Lokalnie tańsze będzie wyróżnienie ogłoszeń z kategorii motoryzacja oraz zostanie doprecyzowany zapis regulaminu dotyczący sposobu rozliczania kosztów przesyłek Allegro Smart! do Paczkomatów. 

Z kolei od 8 marca sprzedający będą musieli pogodzić się z zamknięciem menedżera sprzedaży oraz usunięciem kuriera UPS z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart! (zostanie Allegro Kurier UPS do 10 kg). 

Kupujący natomiast od 25 stycznia mogą spodziewać się nowej ceny miesięcznego pakietu Allegro Smart! dla nowych klientów. Dla dotychczasowych kupujących cena pozostaje bez zmian, podobnie wartość pakietu rocznego. 

"Chcemy, aby dostawy zakupów na Allegro były jeszcze wygodniejsze i w dalszym ciągu rozwijamy usługę. Aby było to możliwe, 25 stycznia podwyższymy cenę pakietu miesięcznego Allegro Smart! z 8,99 zł na 10,99 zł. Nowa cena miesięcznego pakietu Smart! – 10,99 zł – to średnia pomiędzy ceną jednej dostawy do Paczkomatu (8,99 zł) a ceną pojedynczej dostawy kurierem (12,99 zł)", czytamy w komunikacie Allegro.

Od 8 lutego wśród zmian dla kupujących wymienia się również wydłużony okres spłaty zakupów z 30 dni do nawet 20 miesięcy w ramach Allegro Pay oraz wprowadzenie nowych kategorii, jak strefa fachowca i strefa projektanta oraz szerszy zakres sytuacji, w których można otrzymać zwrot pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących. 

WS

Źródło:
Tematy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
skindred_
Nikt normalny nie korzysta z allegro, bo sami sprzedający zawyżają tam ceny, w swoich sklepach internetowych producenci i sprzedawcy mają ceny co najmniej "minus prowizja".
etre
Szkoda, że coraz drożej, ale jak obserwuje to nie dotyczy to tylko allegro. Wszystko jest coraz droższe, a inflacji niby nie ma. Paliwo, prąd, śmieci, woda itd...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wizytator
Co się dziwić. Weszli na giełdę to teraz doją gdzie się da. Żeby słupki rosły. Mieli fajne raty zero to zmienili na jakieś allegro pay które jest już oprocentowane. Owszem zostały gdzieś raty zero ale jest to znikomy % sprzedawców. Podnieśli limit do rat, ale tak wykombinowali żeby nie rozwlekać płatności tylko Co się dziwić. Weszli na giełdę to teraz doją gdzie się da. Żeby słupki rosły. Mieli fajne raty zero to zmienili na jakieś allegro pay które jest już oprocentowane. Owszem zostały gdzieś raty zero ale jest to znikomy % sprzedawców. Podnieśli limit do rat, ale tak wykombinowali żeby nie rozwlekać płatności tylko dużo kupować i szybko spłacać. Czyli robić im obrót.
siema123
Jaki tam bajzel musi być teraz to sobie nawet nie wyobrażam. Regulaminy zmieniają się szybciej niż ustawy.
distefano
Allegro używam tylko do wyszukiwania ciekawych ofert. Następnie przechodzę do sklepu internetowego sprzedawcy i tam zazwyczaj kupuję lub jeśli jest z mojego miasta to jadę do sklepu.
onkolog_leczacy_maklera73
mam tak samo, a zakupy dla mojej kliniki to min. 100 000 zł miesięcznie via internet... !

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki