REKLAMA

Zmiana metody rozliczenia przychodów z bancassurance Aliora w '14 neutralna dla jego wyników

2013-10-18 14:32
publikacja
2013-10-18 14:32

Zmiana metody rozliczenia przychodów z bancassurance będzie miała negatywny wpływ na wynik uzyskany w 2013 r., a w 2014r. będzie neutralna dla wyników banku. Bank nie wyklucza pozyskania dodatkowego kapitału - poinformował PAP Witold Skrok, wiceprezes banku.

"Weryfikujemy możliwości zwiększenia dochodowości i tym samym zwiększenia zysku. Jednocześnie nie wykluczamy działań mających na celu pozyskanie dodatkowego kapitału w przyszłości" - powiedział PAP Skrok.

Wiceprezes nie odpowiedział, czy spółka zanotuje w III kwartale stratę.

Alior Bank podał w czwartkowym komunikacie, że po konsultacjach z Komisją Nadzoru Finansowego, zdecydował się zmienić sposób księgowania przychodów z tytułu bancassurance. Zmiana ta obniży wynik netto banku w trzecim kwartale o 105 mln zł oraz spowoduje spadek poziomu kapitałów własnych na koniec ubiegłego roku o około 330 mln zł.

"Zmiana metody rozliczenia przychodów z bancassurance będzie miała negatywny wpływ na wynik uzyskany w 2013r., ale mniejszy niż na wynik III kwartału" - powiedział Skrok.

"Skorygowana kwota kapitałów oraz bieżącego wyniku finansowego banku będzie wpływać w następnych okresach na zwiększenie przychodów odsetkowych z pożyczek/kredytów odpowiednio do terminu ich zapadalności w związku z rozliczaniem wprowadzanej korekty wynikającej z odraczania wynagrodzenia z bancassurance" - dodał.

Wiceprezes oceniał, że w 2014r. zmiana metodologii będzie neutralna dla wyników banku.

"Natomiast w 2015r. i następnych latach zmiana metody rozliczania przychodów z bancassurance korzystnie wpłynie na wyniki banku" - dodał. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki