Złoty wciąż słabnie do dolara

W poniedziałek złoty odreagował wobec euro, jednak osłabł wobec dolara. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,41 zł, dolar 4,11 zł, frank szwajcarski 4,12 zł, a funt 5,13 zł.

Analityk Rafał Sadoch z DM mBank wskazał, że po ubiegłotygodniowej silnej przecenie walut z rynków wschodzących i osłabieniu złotego w relacji do euro do 4,45 zł, poniedziałkowa sesja przyniosła odreagowanie. "W obecnej sytuacji nie wydaje się jednak, aby w dalszej części tygodnia korekta ostatnich wzrostów pary EUR/PLN była kontynuowana" - prognozuje Sadoch.

Jak ocenił, do końca tygodnia notowania mogą kształtować się w pobliżu obecnych poziomów. "Elementem, który może ciążyć notowaniom złotego może się okazać publikacja wtorkowych danych na temat wzrostu gospodarczego w III kw. Prawdopodobnie potwierdzą one spowolnienie polskiej gospodarki w drugiej połowie roku" - zauważył.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

"Patrząc jednak na dolara amerykańskiego, złoty wobec niego dalej się osłabia, gdyż notowania USD/PLN wzrosły już do 4,11" - podkreślił. Jak ocenił analityk DM mBank, przyczyną przeceny złotego jest wygrana Donalda Trumpa, "który poprzez zwiększenie protekcjonizmu i wyhamowanie wymiany międzynarodowej może uderzyć we wszystkie rynki wschodzące". "Amerykańska waluta jest zdecydowanie najmocniejsza, co wiąże się możliwością zaostrzenia polityki monetarnej ze strony Rezerwy Federalnej USA" - dodał.

Podobnie ocenił Konrad Ryczko z DM BOŚ, który wskazał, że "poniedziałkowa sesja przebiegała pod znakiem próby korekty część spadków złotego z piątku". Dodał jednak, że "odreagowanie okazało się być jednak niewielkie lub lokalnie nie było go wcale".

Analityk DM BOŚ zwraca uwagę na wzrost kursu dolara amerykańskiego na światowych rynkach oraz na dalszy odpływ kapitałów z krajowego długu. "W dużej mierze ruchy te tłumaczyć można zmianami na szerokim rynku, gdzie inwestorzy spodziewają się, iż wybór Donalda Trumpa może przynieść podbicie inflacji, co z kolei przyniesie wyższe stopy procentowe" - ocenił. (PAP)

kfk/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~Paneth

Jakby dolar osłabł, wtedy to też byłoby przez wygraną Trumpa, bo zasiał niepewność wśród inwestorów.
Analizy wsteczne zawsze najłatwiejsze :)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 6 ~Gnida

Komornik juz sie zbliza
Juz puka do mych drzwi
Pobiegne go przywitac
Ze strach reka drzy

O szczescie niepojetne
On przyszedl nie do mnie
On chcial isc do sasiada
Ale pomylil sie

Sasiad wyskoczyl oknem
Komornik goni go
W kredycie wybrał franki
Dał dupy że hoho

O szczescie niepojetne
Ze nie słuchalem go
I wybrałem złotowki
Dawno splacilem to

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~autor

Pod pozorem Trumpa znów zorganizowana akcja banków i funduszy na złotego. Ciekawe co robią nasze służby, pewnie tropią metalową brzozę.

! Odpowiedz
4 4 ~ny

czysta spekulacja napompowac dolca i kupic zlotego zrobic zakupy, sprzedac uzbrojenie i jazda zloty nie jest taki slaby jak go maluja spekulanci - zobaczycie ze dolar bedzie ponizej 3 zl kwestia czasu mocny dolec nikomu nie jest potrzebny a Amerykanie pompuja bo zakupy dla polskiej armii sie szykuja

! Odpowiedz
0 3 ~OBSERWATOR

to nie jest mocny dolar .... TYLKO SŁABY ZŁOTY

! Odpowiedz
1 6 ~Arek

Obcy kapitał pakuje się z giełdy. A naszego niego ma. Poszedł na socjalne banialuki.

! Odpowiedz
3 3 ~hubal

Zloty dostaje po dupie,bo wlasnie Obama pakuje 3 dywizje pancerne do Polski...przed nami trudne 5 lat...

! Odpowiedz
10 4 ~John

Hi Mike. Poland has a deficit that's growing by a billion Zloty a week and imminent downgrades by the ratings agencies. I don't think Morawiecki can save the Zloty. Unless he has a miracle up his sleeve.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD 0,23% 3,9189
2020-02-17
USD/PLN 0,36% 3,9320
2020-02-17 16:02:00
EUR/PLN 0,41% 4,2623
2020-02-17 16:02:00
EUR/USD 0,08% 1,0840
2020-02-17 16:02:00
CHF/PLN 0,55% 4,0060
2020-02-17 16:02:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil