REKLAMA

Złotemu nie pomagają słabe dane

2016-11-15 18:49
publikacja
2016-11-15 18:49
YAY Foto

Ok. godz. 18.45 euro kosztowało 4,42 zł, dolar 4,12 zł, frank szwajcarski 4,11 zł, a funt 5,12 zł.

Jak powiedział PAP analityk Piotr Popławski z ING Banku Śląskiego, "złotemu nie pomagają słabe dane, choć nie sądzę, aby członkowie Rady (Polityki Pieniężnej - PAP) masowo zmienili zdanie i zaczęli sugerować potrzebę obniżek stóp procentowych". "Ostatnie dane makroekonomiczne ze Stanów są natomiast dobre, co powoduje, że inwestorzy jeszcze bardziej obstawiają podwyżkę stóp procentowych Fed. Tworzy to łącznie niezbyt pozytywny obraz dla polskich aktywów" - dodał.

Popławski ocenił, że "krajowe dane są za nami, teraz rynki będą się kierować zachowaniem dolara oraz wypowiedziami amerykańskich polityków".

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Z kolei analityk DM mBank Rafał Sadoch odniósł się do wtorkowych danych GUS o PKB w III kwartale 2016 r., który wzrósł o 2,5 proc. rdr.

Jak wskazał Sadoch, "pełna struktura wzrostu gospodarczego zostanie opublikowana dopiero w końcówce miesiąca, niemniej jednak można domyślać się już teraz, że poziom inwestycji był tym elementem, który zaważył w największym stopniu na dynamice PKB w III kw.".

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

"Rodzi to niepewność dotyczącą poziomu aktywności gospodarczej w kolejnych kwartałach i wyjściem wzrostu gospodarczego powyżej 3,0 proc. PKB. W tym scenariuszu notowania złotego mogą ustabilizować się w okolicach poziomu 4,40 w przypadku pary EUR/PLN" - ocenił analityk DM mBank.

Zdaniem Sadocha tempo spowolnienia gospodarczego w Polsce w III kw. było jednak spójne z tym co działo w innych krajach regionu. "W podobnym stopniu wyhamowała zarówno gospodarka węgierska i czeska. Złoty jest dziś jednak najsłabszą z walut regionu i tanieje chociażby wobec węgierskiego forinta" - podsumował. (PAP)

kuc/ kfk/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Łobuz
My polacy mamy tendencję oceny już na starcie. Nikt nie jest prorokiem. Nauczmy się oceny na koncu a nie na początku!!
~ROMANO
NO TO MACIE WYBORCY PIS-u . DOBRA ZMIANA. GRATULUJĘ. GŁUPKÓW SIEJĄ. CIESZCIE SIĘ Z + 500.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~aster
Jak to, mamy przeciez dobra zmianę. Traktorzystka i Dyzio Marzyciel mowili ze sekta w rok zrobila więcej niz poprzednicy w 8 lat. A tu najslabsza waluta w regionie ? czyba swiat nie poznal sie na 'kompetencji" rządzącej sekty !
~maanmy
Zgadzam się w 100 % . Rynek weryfikuje dokonania " dobrej zmiany " .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki