REKLAMA

Zemsta za zwolnienia: pozywający domagają się od 7bulls 43 mln zł

2002-02-14 09:00
publikacja
2002-02-14 09:00
Udziałowcy przejętej w maju 2000 r. przez AS Motors spółki 7bulls.com, od czego zaczęła się przygoda internetowa dealera samochodów ciężarowych, podważając wcześniejsze zapisy domagają się obecnie zwrotu ponad 43 mln zł.

Zarząd 7bulls.com poinformował wczoraj o otrzymaniu oświadczenia o zakończeniu współpracy złożonego w trybie umowy inkorporacyjnej zawartej w maju 2000 r. pomiędzy obecnym 7bulls.com (d. AS Motors) a udziałowcami przejmowanej wtedy spółki 7bulls.com sp. z o.o. Pozywający domagają się zapłaty kary umownej w wysokości 1 mln USD, zmiany nazwy firmy, odkupienia udziałów w T-Invest, za łączną kwotę 38,91 mln zł oraz wypłaty Cezaremu Augustynowiczowi odszkodowania w wysokości 320 tys zł. Podważana obecnie umowa została podpisana 22 maja 2000 r. Na jej podstawie AS Motors zamienił całość udziałów w spółce zależnej T-Invest o łącznej wartości nominalnej 7,78 mln zł na 100 proc. udziałów w spółce zależnej 7bulls.com. Ze strony przejmowanego podmiotu umowa parafowana była przez udziałowców: trzy osoby fizyczne oraz firmę zarejestrowaną w USA.

7bulls.com, w opublikowanym komunikacie uznało obecne roszczenia za bezpodstawne. Umowa inkorporacyjna dopuszczała podniesienie roszczeń jedynie w ściśle określonych sytuacjach, które nie nastąpiły - głosi komunikat. Jak powiedziano PG w spółce, pozywający nie przedstawili argumentów, na mocy których uzasadniają swoje roszczenia. Prawdopodobną przyczyną wystąpienia z takimi żądaniami są roszady kadrowe w 7bulls.com. 19 stycznia C. Augustynowicz przestał pełnić funkcję członka zarządu 7bulls.com, a pozostałe dwie osoby zostały odwołane z funkcji zarządczych w 7bulls.com sp. z o.o. (spółka akcyjna i spółka z o.o nadal funkcjonują oddzielnie) 30 stycznia br. Wszystkie te osoby podpisały się obecnie pod roszczeniami. Jest to kolejny argument obalający żądania. Dokument powinien być podpisany przez cztery podmioty a widnieją na nim jedynie trzy podpisy - powiedział nam przedstawiciel 7bulls.com.

Z wyżej wymienionych powodów, 7bulls.com nie podejmie żadnych działań związanych z podniesionymi roszczeniami- napisała spółka w komunikacie. O skali roszczeń niech świadczy fakt, że po trzech kwartałach 2001 r. przychody 7bulls.com wyniosły niecałe 12 mln zł.

DARIUSZ WOLAK
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki