REKLAMA

Zełenski: Ukraina zwiększa własną produkcję zbrojeniową

2023-12-04 16:13
publikacja
2023-12-04 16:13

Ukraina otrzymała od swoich partnerów pociski do systemów obrony powietrznej i nowoczesne kompleksy rakietowe, a jednocześnie zwiększa własną produkcję zbrojeniową – poinformował w poniedziałek prezydent Wołodymyr Zełenski po codziennej naradzie wojennej.

Zełenski: Ukraina zwiększa własną produkcję zbrojeniową
Zełenski: Ukraina zwiększa własną produkcję zbrojeniową
/ Kancelaria Prezydenta Ukrainy

„Trwa realizacja ważnych ustaleń obronnych z naszymi partnerami. Otrzymaliśmy deficytowe rakiety do posiadanych systemów obrony powietrznej oraz nowe, współczesne kompleksy rakietowe. Jestem wdzięczny naszym przyjaciołom” – napisał Zełenski na platformie X.

Prezydent wskazał, że Ukraina zwiększa własną produkcję uzbrojenia. „Po raz pierwszy osiągnęliśmy wskaźnik produkcji sześciu (samobieżnych haubic) Bohdana na miesiąc. Wiemy już, jak ją (produkcję) zwiększyć” – podkreślił.

Szef państwa odniósł się także do korytarza zbożowego na Morzu Czarnym, służącego do eksportu produktów żywnościowych. „Nasz korytarz zbożowy działa. Przekroczyliśmy poziom 7 mln ton ładunków” – oświadczył.

Mówiąc o sytuacji na froncie wojny z Rosją Zełenski poinformował, że na odcinku bachmuckim i awdijiwskim na wschodzie trwają walki obronne, zaś na południu prowadzone są „aktywne działania”.

Prezydent zwrócił też uwagę na sytuację w Chersoniu, który w poniedziałek ponownie został ostrzelany przez znajdujące się po przeciwnej stronie Dniepru okupacyjne wojska Rosji. Trafiły one w przedszkole, w wyniku czego ranna została 57-letnia kobieta. Dzień wcześniej w Chersoniu zginęły dwie, a rannych zostało osiem osób.

„Siły obrony wdrażają plan, w jako sposób pozbawić wroga możliwości i chęci terroryzowania miasta” – przekazał Zełenski.

Z Kijowa Jarosław Junko

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (12)

dodaj komentarz
zoomek
Będzie jeszcze więcej trupów gojów obu stron.
Kahały lubią to!
dasbot
Lepszego komika nie znam..........
trpaslik
W końcu się uniezależnią i nikt ich nie będzie pouczał.
dasbot
Leżą na łopatkach. Bez kroplówki z USA wyschną w kilka miesięcy. Wiesz jakie mają potrzeby pożyczkowe na następny rok? 40 mld USD.......tylko wujek Sam może wydrukować i przelać, ale to i tak nic nie da. To jest upadły kraj, na własne życzenie..........Mieli deal na stole kilka miesięcy po wybuchu wojny, jeden taki, co mu piorun Leżą na łopatkach. Bez kroplówki z USA wyschną w kilka miesięcy. Wiesz jakie mają potrzeby pożyczkowe na następny rok? 40 mld USD.......tylko wujek Sam może wydrukować i przelać, ale to i tak nic nie da. To jest upadły kraj, na własne życzenie..........Mieli deal na stole kilka miesięcy po wybuchu wojny, jeden taki, co mu piorun we włosy strzelił rodem z UK zabronił podpisywać........ich własna TV podała, że rannych i zabitych mają już ok. 1,2 mln ludzi.........Słownie: jeden milion dwieście tysięcy!!!!! Sprawdżcie sobie, co się działo w USA na ulicach jak w Wietnamie zginęło 50 kilka tys. żołnierzy.......Clown world.
ebm242
Można nie lubić Ukrainy, ale żaden Polak nie wspiera Federacji Rosyjskiej. To uwielbienie dla Putina i jego zbrodni oprócz ruskich trolli wyrażają wyłącznie kolaboranci pokroju volksdeutsch.
zoomek
Weź się ogarnij. Nie musimy kochać pułkownika KGB Putina (marionetki kahały) żeby mówić prawdę o żydowskim $cierwie (marionetce kahały) Żydleńskim. To $cierwo gloryfikowało U-P-Adlińca z SS Galizien w Kanadzie. No syf! Orła Białego wcześniej dostał od Dud(p)y. No syf!
usuniete_przez_moderatora
Niestety skończy jak Pigożyn, i to w wyniku działań własnych służb, a nie Putina. Szkoda chłopa, ale młodzieńcze ideały należy zostawiać w gimnazjum lub w spektaklu komediowym.
ebm242
Przynajmniej w odróżnieniu od dziadka Putina nie chowa się za stołem długości sopockiego molo. Nie było w historii zbyt wielu takich „komediantów”, którzy zostali w kraju ogarniętym wojną ze swoim narodem, aby stawić czoło tyranii ruskich bandytów. I robi to od dwóch lat. My Polacy możemy tylko Ukraińcom pozazdrościć, bo nasz przywódca Przynajmniej w odróżnieniu od dziadka Putina nie chowa się za stołem długości sopockiego molo. Nie było w historii zbyt wielu takich „komediantów”, którzy zostali w kraju ogarniętym wojną ze swoim narodem, aby stawić czoło tyranii ruskich bandytów. I robi to od dwóch lat. My Polacy możemy tylko Ukraińcom pozazdrościć, bo nasz przywódca i rząd uciekli jak wybuchła II WŚ, zostawiając żołnierzy i naród na pastwę losu dwóm zbrodniczym reżimom, które nas napadły we wrześniu 1939 roku. My Polacy nigdy nie zapomnimy paktu Pakt Ribbentrop-Mołotow.
usuniete_przez_moderatora odpowiada ebm242
My jego aktualną strategię przerabialiśmy w Powstaniu Warszawskim i słabo wyszło.
zoomek odpowiada ebm242
Dobrze że przypominasz historię i to że nas już we wrześniu zaczęli tzw alianci ru-cha-ć.
A potem sprzedali Stalinowi. Zrobią to ponownie - wprawę już mają.
No co by nie mówić bandersqurwysyny Polków sadystycznie mordowali.
Nie wiem czego PadlinieU zazdrościć?
Że ich Żydzi (Zełenski,Szmychal) zgrillują aby ich rodacy
Dobrze że przypominasz historię i to że nas już we wrześniu zaczęli tzw alianci ru-cha-ć.
A potem sprzedali Stalinowi. Zrobią to ponownie - wprawę już mają.
No co by nie mówić bandersqurwysyny Polków sadystycznie mordowali.
Nie wiem czego PadlinieU zazdrościć?
Że ich Żydzi (Zełenski,Szmychal) zgrillują aby ich rodacy w USA zarobili. No turbo-syf!

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki