REKLAMA

Zarząd SLD zdecydował, że rzecznikiem ugrupowania nie może być poseł

2021-01-13 16:41
publikacja
2021-01-13 16:41
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdecydował w środę, że rzecznikiem ugrupowania nie może być poseł. Tym samym z funkcją pożegna się dotychczasowa rzeczniczka posłanka Anna Maria Żukowska - dowiedziała się PAP.

W środę zebrał się zarząd SLD, aby omówić rok 2020 pod względem widoczności Sojuszu w mediach i polityki medialnej ugrupowania.

"Mamy rozmawiać generalnie o polityce medialnej prowadzonej przez partię i w jakiejś części przez klub Lewicy, bo tutaj przecież nie jesteśmy władni, żeby samodzielnie dookreślić, ale jakiś punkt wyjścia w tej sprawie będzie. W zależności jaki będzie finał tej rozmowy, będą pewnie jakieś decyzje" - mówił przed rozpoczęciem posiedzenia zarządu poseł Marek Dyduch.

Jak wcześniej informowała PAP tzw. baronowie, czyli szefowie regionów SLD, są niezadowoleni z tego, że Sojusz nie jest widoczny w mediach, tak jak pozostałe ugrupowania tworzące w Sejmie Lewicę, czyli Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem, choć to SLD stanowi połowę 48-osobowego klubu, a część z działaczy zarzucało rzeczniczce partii Annie Marii Żukowskiej, że w mediach nie prezentuje stanowiska całej partii, ale swoje.

Jak dowiedziała się PAP od jednego z członków zarządu, władze SLD podjęły w środę uchwałę zgodnie z którą poseł nie może być rzecznikiem ugrupowania. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki