WAŻNE

Zarząd Regnon rozważa złożenie wniosku o sanację lub likwidację spółki

2016-08-03 20:12
publikacja
2016-08-03 20:12

Ze względu na wszczęte postępowanie komornicze zarząd Regnon rozważa złożenie wniosku do sądu o sanację lub likwidację spółki, w przypadku nieosiągnięcia porozumienia w zakresie restrukturyzacji wypowiedzianego kredytu oraz kontynuowania przez bank działań egzekucyjnych - podała spółka w komunikacie.

"Wobec zaistniałej sytuacji, w przypadku nieosiągnięcia porozumienia w zakresie restrukturyzacji wypowiedzianego kredytu oraz kontynuowania przez bank działań egzekucyjnych, emitent rozważa złożenie wniosku do sądu o sanację lub likwidację spółki przy uwzględnieniu przepisów Prawa restrukturyzacyjnego lub Prawa upadłościowego" - napisano.

Roszczenia banku opiewają na 49,6 mln zł, w tym 29,19 mln zł należności głównej i 20,28 mln zł odsetek.

W 2013 r. BNP Paribas Bank Polska wypowiedział spółce umowę kredytu, a w 2014 r. strony porozumiały się co do warunków restrukturyzacji kredytu, zakładających spłatę 18,5 mln zł przez spółkę i niepodejmowaniu przez bank czynności zmierzających do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. (PAP)

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~rex
Może niech się zarząd zrzuci na spłatę zadłużenia..........chyba mają z czego spłacać ? w koncu wydoili z kasy całą rzeszę naiwnych inwestorów, którzy uwierzyli w biznesowe plany Prezesa K.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki