REKLAMA

Zarząd Polimeksu-Mostostalu planuje emisję do 150 mln akcji w trybie subskrypcji prywatnej (aktl.)

2016-11-24 17:04
publikacja
2016-11-24 17:04

Zarząd Polimeksu-Mostostalu planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję do 150 mln akcji serii T w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Jest to podyktowane bieżącymi potrzebami finansowymi spółki i koniecznością zapewnienia jej odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów budowlanych.

"Zarząd dostrzega konieczność dokapitalizowania spółki poprzez podwyższenie kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 300 mln zł poprzez emisję akcji serii T w liczbie nie większej niż 150 mln sztuk, w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, bez konieczności przeprowadzenia oferty publicznej" - podała spółka.

Zarząd rozpoczął działania przygotowawcze do emisji akcji. Natomiast samą decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji oraz o warunkach jej przeprowadzenia podejmie walne zgromadzenie.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Obecnie nie wiadomo do kogo ma być skierowana emisja akcji:

"Zarząd rozważa różne opcje do kogo chciałby skierować emisję akcji. Na dzień dzisiejszy nie może podać więcej informacji" - poinformowała PAP Beata Szumilas, dyrektor biura zarządu spółki.(PAP)

gsu/ morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~daniel21usa
Nie dotyczy to akcjonariuszy .Nalepiej jak akcje kupia poslowie z PO i PSL .Ogolnie mowiac POLIMEX idzie na prosta jesli tylko uzska finansowanie nowe kontrakty w drodze :)
~Arek
jak informacja o dokapitalizowaniu spółki wpłynie na aktualną cenę akcji?????
~heh odpowiada ~abcd
Będzie za 200 zł.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki