REKLAMA

Zarząd MNI chce zmienić dywidendę za 2014 r. z rzeczowej na gotówkową

2016-07-11 20:03
publikacja
2016-07-11 20:03

Zarząd MNI zawnioskuje do walnego o zmianę uchwały w przedmiocie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2014 na formę gotówkową - podała spółka w komunikacie. Wcześniej dywidenda miała mieć formę rzeczową w postaci akcji spółek publicznych.

"Zarząd spółki podjął wszelkie działania zmierzające do wykonania uchwały walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, a co za tym idzie wypłaty dywidendy w formie rzeczowej w postaci akcji spółek publicznych Lark.pl i/lub Hyperion, przy wykorzystaniu wszelkich prawnych możliwościach. W związku z zaistniałą sytuacją, zgodnie z wykładnią przepisów dokonanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Komisję Nadzoru Finansowego, w istniejącym stanie faktycznym wypłata dywidendy w formie rzeczowej nie jest możliwa" - napisano w komunikacie.

"Ponadto wypłata dywidendy w formie rzeczowej wiąże się obowiązkiem uiszczenia podatku przez akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy, co stanowić będzie dodatkowe obciążenie. Jedynym sposobem wypłaty dywidendy jest forma gotówkowa" - dodano.

Spółka podała, że w tym celu konieczne będzie podjęcie uchwały o zamianie formy rzeczowej na gotówkową oraz stworzenie w funduszu dywidendowego, z którego będzie ona realizowana.

W ubiegłym roku akcjonariusze MNI zdecydowali, że dywidenda za 2014 rok wyniesie 10,04 mln zł i obejmie całość zysku za 2014 rok w wysokości 2,61 mln zł, powiększonego o 7,43 mln zł z kapitału zapasowego. Dywidenda miała być wypłacona w formie rzeczowej w postaci akcji spółek publicznych Lark.pl i/lub Hyperion.(PAP)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Janusz
Analizując działania spółki MNI na przestrzeni ostatnich kilku lat /spadek kursu z 6 zł do 30 groszy obiecana niewypłacona dywidenda/ nie odkryję Ameryki jak napiszę że jest to wielka szulernia w której akcjonariusze tracą majątek a jej właściciele niekoniecznie.Czy jest to działanie kryminogenne od tego jest Analizując działania spółki MNI na przestrzeni ostatnich kilku lat /spadek kursu z 6 zł do 30 groszy obiecana niewypłacona dywidenda/ nie odkryję Ameryki jak napiszę że jest to wielka szulernia w której akcjonariusze tracą majątek a jej właściciele niekoniecznie.Czy jest to działanie kryminogenne od tego jest prokuratura.
~alicja
Skandal,skandal,skandal tyle się da napisać. Tyle lat i dołuje wciąż i tylko straty. Jeszcze raz skandal. Nigdy żadnej dywidendy nie było
~Zygmunt
W Gorzowie Wlkp. karteczka na drzwiach biura "biuro nieczynne z powodu awarii". Brak internetu, brak kontaktu z BOK.
~Tomek
MNI na głucho zamknęła swoje biura w Opolu i Bielsku-Białej. Od wtorku zaprzestali świadczenia usług dostępu do Internetu i telefonii VoIP na terenie tych miast. Wszystko to bez wcześniejszego poinformowania o tym swoich klientów. Nie da się dodzwonić do centrali w Warszawie...
http://opole.naszemiasto.pl/tag/firma-
MNI na głucho zamknęła swoje biura w Opolu i Bielsku-Białej. Od wtorku zaprzestali świadczenia usług dostępu do Internetu i telefonii VoIP na terenie tych miast. Wszystko to bez wcześniejszego poinformowania o tym swoich klientów. Nie da się dodzwonić do centrali w Warszawie...
http://opole.naszemiasto.pl/tag/firma-mni-opole.html
~Alicja
Czekam na pierwszą dywidendę tyle czasu,akcje posiadam od ponad 17 lat. Nigdy nic nie wyplacono, a zwodzi się akcjonariuszy tyle miesięcy skandal!!!
~maja57
MNI to tylko jedna z bardzo wielu spółek czyszczona,Zarząd tylko my kasę reszta się nie liczy w tych spółkach od wielu lat wyprowadzanie kapitału i zaniżanie ceny akcji zarząd z radą nadzorczą dymią ze spółki kapitał nigdy nie będzie kapitału.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki