Zarząd CD Projektu rekomenduje niewypłacanie dywidendy

2020-06-25 06:34
publikacja
2020-06-25 06:34
CD Project

Zarząd CD Projekt rekomenduje przeznaczyć zysk netto w wysokości 172,8 mln zł wypracowany w 2019 r. w całości na kapitał zapasowy spółki - podał CD Projekt w komunikacie.

Wniosek zarządu zostanie zaopiniowany przez radę nadzorczą raz przedstawiony do rozpatrzenia przez ZWZ spółki.

W kwietniu wiceprezes Piotr Nielubowicz mówił, że wypłata przez CD Projekt dywidendy przed premierą nowej gry "Cyberpunk 2077" byłaby niezgodna z filozofią działania firmy.

W marcu na pytanie o wypłatę dywidendy za 2019 rok, w podobnym tonie odpowiedział prezes Adam Kiciński.

Spółka nie posiada polityki dywidendowej. CD Projekt wypłacił 1,05 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok. Rok wcześniej firma nie podzieliła się zyskiem z akcjonariuszami. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
uorenbufet
Słusznie!Lepiej nakupić obligacji skarbowych z jednoprocentowym kuponem!"Spólka value"-tak o CDR powiedział "Longterm" Rokicki.Żartowniś.
mikroprzedsiebiorca
Nawet jakby wypłacili 1zł dywidendy na akcję to stanowiłoby 0,24%. Śmiech na sali spółka nie generuje takich zysków żeby być numerem 1 w Polsce. Owszem firma zrobiła wiedźmina, który był doskonały i trzeba im to przyznać. Ale pod względem biznesowym są napompowanym balonem, który nawet nie wypłaca dywidendy. Spółka Nawet jakby wypłacili 1zł dywidendy na akcję to stanowiłoby 0,24%. Śmiech na sali spółka nie generuje takich zysków żeby być numerem 1 w Polsce. Owszem firma zrobiła wiedźmina, który był doskonały i trzeba im to przyznać. Ale pod względem biznesowym są napompowanym balonem, który nawet nie wypłaca dywidendy. Spółka spekulacyjna, ciekawe czy nie będzie u nas krachu na spółkach gamingowych tak jak w stanach była bańka dot comów.
okop1
Nikt wam nie karze kupować o co bijecie pianę. Jak was spółka nie interesuje to po co marnujecie czas i energię?
kimdzongtusk
to ta spółka z kapitalizacją 38 mld i bazująca na jednej starej grze i robiącej drugą od 8 lat ? :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki