REKLAMA

Zarząd Alumetalu rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 rok

2020-03-16 08:04
publikacja
2020-03-16 08:04
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Zarząd Alumetalu, biorąc pod uwagę rosnące zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem, będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu niewypłacanie dywidendy za 2019 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

Zarząd wskazał, że zagrożenie epidemią ma negatywny wpływ na sytuację gospodarczą kraju i Europy oraz otoczenie gospodarcze Alumetalu.

Zamiast wypłaty dywidendy, zarząd zarekomenduje WZ utworzenie kapitału rezerwowego w wysokości 70 proc. znormalizowanego zysku netto grupy za 2019 rok, który będzie przeznaczony na wypłatę dywidendy w przyszłości.

"Zarząd będzie jednocześnie rekomendował we wniosku pozostawienie tych środków w spółce w przypadku kontynuacji niekorzystnego rozwoju wydarzeń w przyszłości. Powyższe działanie umożliwi zabezpieczenie sytuacji finansowej spółki związanej z dalszym rozprzestrzenianiem się zagrożenia epidemiologicznego" - podano w komunikacie.

W przypadku poprawy sytuacji gospodarczej w kraju i Europie oraz opanowania epidemii koronawirusa, zarząd będzie upoważniony do wypłaty akcjonariuszom dywidendy zaliczkowej w późniejszym terminie w 2020 roku.

Jak podano, rekomendowana wysokość środków do przekazania na utworzony w tym celu kapitał rezerwowy, odpowiada deklarowanemu w polityce dywidendowej poziomowi dywidendy.

W 2019 roku akcjonariusze Alumetalu zdecydowali o wypłacie w formie dywidendy 63,16 mln zł, czyli 4,08 zł na akcję. (PAP Biznes)

sar/ tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki