REKLAMA

Zapisy na akcje SOBET ruszą 22 października

2010-09-20 10:40
publikacja
2010-09-20 10:40

Zarząd Sobet S.A., spółki z branży budownictwa infrastrukturalnego notowanej na NewConnect, zadecydował o terminach subskrypcji na akcje nowej serii D z prawem poboru. ?


Uwzględniając split, w ramach emisji spółka wprowadzi do obrotu 3 492 500 akcji nowej serii. Zapisy ruszą 22 października i potrwają do 2 listopada br. Dzień ustalenia prawa poboru został wyznaczony na 18 października br. Cztery prawa poboru będą uprawniać do objęcia jednej akcji serii D. Akcje nowej emisji zostaną przydzielone 15 listopada br. Oferującym będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A.

- „Z emisji akcji serii D planujemy pozyskać blisko 3,5 mln złotych. Kapitał ten pomoże nam zabezpieczyć środki obrotowe, które posłużą realizacji większej liczby dużych i trudnych kontraktów. Zależy nam na tym, abyśmy nie musieli rezygnować z takich zleceń tylko z powodu niewystarczających mocy produkcyjnych. Sytuacja na rynku inwestycji budowlanych jest bardzo korzystna dla takich firm jak nasza, dowodem tego jest wartość naszego portfela zamówień, która przekroczyła już 160 mln złotych i będzie rosnąć. Dokapitalizowanie SOBET poprzez środki z emisji wpłynie pozytywnie na poziom przychodów, poprawę wskaźników zadłużenia oraz ogólnie rentowność Spółki. Mamy także już dwóch inwestorów: fundusze Astoria Capital S.A. oraz BIO-MED Investors S.A., którzy zadeklarowali objęcie akcji łącznie na kwotę 1 mln złotych.” – mówi Piotr Czajkowski, Prezes Zarządu Sobet S.A.

SOBET S.A. w II kwartale br. zanotował 910 tys. zł zysku netto oraz 21,3 mln zł przychodu. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego stanowi to wzrost o odpowiednio 1024 i 74 procent.

HARMONOGRAM EMISJI

ILOŚĆ AKCJI NOWEJ SERII D

3 492 500

CENA EMISYJNA (UWZGLĘDNIAJĄCA SPLIT)

1,00 ZŁ

ILOŚĆ PRAW POBORU UPRAWNIAJĄCYCH DO OBJĘCIA 1 NOWEJ AKCJI

4

TERMIN OTWARCIA SUBSKRYPCJI

22 października 2010 r.

TERMIN ZAMKNIĘCIA SUBSKRYPCJI

2 listopada 2010 r.

DZIEŃ USTALENIA PRAWA POBORU

18 października 2010 r.

TERMIN PRZYDZIAŁU AKCJI

15 listopada 2010 r./ Sobet S.A.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki