REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Zakup w ramach projektu inwestycyjnego Bumech nie doszedł do skutku

2026-03-10 20:06
publikacja
2026-03-10 20:06
Dodaj Bankier.pl w Google

Zakup przez Bumech zakładu produkcyjnego w ramach projektu inwestycyjnego dot. produkcji paliwa stałego z biomasy nie doszedł do skutku - podała spółka w komunikacie. Bumech otrzymał zwrot wadium, które było przeznaczone na nabycie zakładu produkcyjnego przeróbki drzewnej.

Zakup w ramach projektu inwestycyjnego Bumech nie doszedł do skutku
Zakup w ramach projektu inwestycyjnego Bumech nie doszedł do skutku
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Z przyczyn niezależnych od emitenta, zakup tego zakładu produkcyjnego nie doszedł zatem do skutku, jednakże emitent nie rezygnuje z planów produkcji paliwa stałego z biomasy i poszukuje innych projektów do korzystnej akwizycji" - napisano w komunikacie.

W październiku zeszłego roku spółka poinformowała o rozpoczęciu inwestycji w ramach projektu polegającego na uruchomieniu produkcji paliwa stałego z biomasy wraz z urządzeniami do pakowania i dystrybucji.

Wówczas podano, że zatwierdzona i realizowana inicjatywa inwestycyjna jest nowym elementem strategii grupy Bumech wynikającym z konieczności uzupełnienia oferty produktowej grupy o poszukiwane na rynku paliw stałych produkty z biomasy dla energetyki zawodowej, ciepłownictwa i ludności. (PAP Biznes)

gaw/ ana/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki