Zaklady opieki zdrowotnej dla studentów

Zakłady opieki zdrowotnej mają specjalne oferty dla studentów. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy młodych pacjentów, oferują im pierwszeństwo w kolejce i… pracę.

Łakomym kąskiem dla ośrodków zdrowia są młodzi ludzie przybywający do obcego miasta na studia, którzy dopiero szukają dla siebie lekarza pierwszego kontaktu.

Zaufał nam Twój dziekan

Studenci stali się ważną grupą klientów, dla których tworzy się specjalną poradnię studencką albo też zatrudnia lekarza-internistę z doświadczeniem w pracy w przychodni akademickiej. NZOZ Adamed istniejący na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Łódzkiej zachęca młodych klientów dobrą lokalizacją, długoletnią współpracą z uczelnią („znają nas Wasi wykładowcy”), pierwszeństwem w kolejce i bezpłatnymi usługami stomatologicznymi (w standardowej ofercie usługi te są płatne). Są i oferty bardziej zindywidualizowane. NZOZ Feniks z Sosnowca proponuje trening antystresowy dla studentów chcących lepiej radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym, w cenie 40 zł za jedno spotkanie.

Na kasę albo prywatnie

Uczelnie państwowe informują studentów o przysługującym im do ukończenia 26. roku życia ubezpieczeniu zdrowotnym dzięki rodzicom. Niektóre dodatkowo, jak np. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, wydają legitymacje upoważniające do bezpłatnego korzystania z konkretnej przychodni. W ten sposób Studenci UMK mogą korzystać z przychodni akademickiej, podobnie jak studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i wiele innych. Poza tym, tak jak firma dla pracowników, tak uczelnia dla swoich studentów może wykupić usługi medyczne w placówce prywatnej. Warszawska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego wykupiła dla studentów studiów dziennych dodatkowe usługi medyczne w przychodni Lux-Med. Uczelnia pokrywa koszty wizyt u lekarza internisty oraz koszty badań laboratoryjnych według skierowania od tego lekarza. Na usługi innych specjalistów studenci mają 10% zniżki.

Pracuj dla swojej przychodni

Sposobem na przyciągnięcie klienta jest posiadanie „swoich ludzi” w środowisku studenckim. Niepubliczny ZOZ Ormed we Wrocławiu nie tylko zatrudnia lekarza akademickiego, znającego problemy zdrowotne, z jakimi borykają się młodzi ludzie , ale i zachęca samorządy studenckie do współpracy. Można tu pracować w charakterze przedstawiciela placówki, zbierając deklaracje wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, albo też jako handlowiec, którego zdaniem jest dystrybucja usług medycznych oraz pozyskiwanie klientów z grupy biznesowej (firmy) i podpisywanie z nimi kontraktów. Zaś studenci Akademii Medycznej i Akademii Wychowania Fizycznego mogą tu być zatrudnieni jako stażyści lub wolontariusze.

Zakłady opieki zdrowotnej już to wiedzą: by zdobyć wiernego klienta, trzeba zacząć… od studenta.

Aleksandra Solarewicz
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne