REKLAMA

Zaglądamy do portfela Romana Karkosika [Wykres dnia]

2017-05-31 09:20
publikacja
2017-05-31 09:20
fot. MALGORZATA PSTRAGOWSKA / PULS BIZNESU / FORUM / FORUM

Roman Karkosik znajduje się na 10. miejscu tegorocznej listy najbogatszych Polaków miesięcznika „Forbes”. Zaglądamy do giełdowego portfela tego znanego inwestora, któremu wczoraj prokuratura postawiła zarzut manipulacji kursem akcji.

Jeszcze w lutym, kiedy publikowana była lista miesięcznika „Forbes”, majątek Karkosika szacowany był na niemal 2,3 mld zł. Od tego czasu na giełdzie mieliśmy dość dobrą koniunkturę, nie dziwi więc, że wartość portfela znanego inwestora wzrosła do 2,7 mld zł. Warto jeszcze wspomnieć, że akcje dwóch giełdowych spółek, w które zaangażowany jest Karkosik, posiada także jego żona, Grażyna. Według wczorajszej wyceny warte one były prawie 222 mln zł, czyli ok. 8,2% tego, co znajduje się w portfelu męża.

Według informacji z prokuratury, na poczet kary grożącej podejrzanym zabezpieczono należące do nich nieruchomości, poprzez ustanowienie hipotek do łącznej kwoty 2 milionów 500 tysięcy złotych. Jak widać po wartości całego portfela, potencjalna kara w takiej wysokości nie byłaby nawet zauważalnym uszczerbkiem na jego wartości.

Poniżej powinien wyświetlić się wykres. Jeśli go nie widzisz, kliknij tutaj.

W portfelu Karkosika ponad połowę wartości stanowią akcje Boryszewa. Znaczący udział stanowią także akcje Alchemii i Impexmetalu. Ponadto w portfelu znajdują się akcje Krezusa, Skotanu i INC, jednak jest to właściwie osad, z udziałem w portfelu na poziomie poniżej 1% dla każdej z firm.

Na otwarciu środowej sesji spółki z portfela znanego inwestora zareagowały na informacje o jego problemach z prokuraturą spadkami rzędu 1-3%. Największy spadek notuje Krezus, którego akcje zniżkują o 3% do 1,29 zł. W przypadku Boryszewa, spadek wynosi 2,65% do 11 zł, a Imprexmetal i Skotan notują zniżki nie przekraczające 2%. Kurs Alchemii na razie się nie otworzył.

Roman Karkosik imał się różnych biznesów. Jak pisze Jacek Konikowski w artykule w „Pulsie Biznesu” z 2010 roku, Karkosik zaczynał od produkcji oranżady i handlu złomem. Ale „to właśnie giełda stała się dla niego trampoliną do pierwszej dziesiątki najbogatszych Polaków”.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~Michal
Halo halo! Ktoś tu nie wspomniał o super inwestycji p. Karkosika w Serenity... na NC... spółka wycofana karnie z parkietu... any comments???!
~zibi
Dziwne że w Polsce inwestorów nazywa się złodziejami bo niby te pieniądze są ukradzione. To jak nazwać rząd popierający podobno inwestorów? Taka nasza paranoja.
~Inwestor
Szortuję wszystkie te spółki.
~chwila-prawdy
no przeciez jasne jak słonce jest że Polscy wielcy milionerzy to łądnie mówiąc " złodzieje" no przecież chyba nikt nie sadzi że mogli dojsc do fortuny nie mając odpowiednich powiazan (odpowiednie powiazania czytaj "nielegalne").
~amfi
ile otrzymał moderator za usuwanie opinii
Opinie są o złodzieju
~6ruyfhg
Kto robił wały! na PBG się pytam?
~amfi
Korkosik ukradł mi minimum 200 000zł manipulując akcjami Hutmena.
Obowiazkowo wykup-to jest złodziejstwo
Składam pozew do sadu
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~usunięty
wiadomość usunięta przez moderatora

Powiązane: Wykres dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki