Żabka - wielkie zmiany w małym sklepie

Żabki zaoferują nam większy asortyment, dostęp do Wi-Fi, a także nową usługę nazwaną „Odbierz i nadaj paczkę", a to wszystko pod nowym logo.

Wielkie zmiany w małym sklepie – Żabka
Wielkie zmiany w małym sklepie – Żabka (Bankier.pl)

Sklep zaczął od przeorganizowania swoich sklepów, by były bardziej intuicyjne i przyjazne dla klientów robiących zakupy w pośpiechu. Żabka zaoferuje nam teraz większy wybór produktów spożywczych oraz dań gotowych, przekąsek i napojów na wynos. Oprócz tego, że zmieni się wewnątrz, każdy sklep zostanie opatrzony również nowym logo. Powoli pojawia się coraz więcej „ulepszonych” sklepów. Nowe obiekty pojawiły się już w większych miastach  m.in. w centrum Warszawy, Trójmieście, Poznaniu czy we Wrocławiu.

Żabka nawiązała również współpracę z firmą InPost. W związku z tym niebawem umożliwi nam odbieranie oraz nadawanie przesyłek kurierskich. Na początku planuje się uruchomienie usługi w 170 placówkach w stolicy i jej niedalekich rejonach.

Sklepy Żabka, które widzimy niemalże na każdym rogu, to największa sieć małych obiektów handlowych typu convenience w Polsce. Firma posiada dwie sieci sklepów. Są one opatrzone logiem: Żabka oraz Freshmarket. Obecnie ich liczba to ponad 4,2 tys. Zdaniem eksperta firmy konsultingowej PwC wartość sieci szacuje się na kwotę od 3,3 do 5,2 mld zł. W zeszłym roku jej przychody ukształtowały się na poziomie 5,75 mld złotych. Dodaje on również, że pojedyncze, niezależne sklepy będą coraz bardziej wypierane przez jednostki działające na zasadzie franczyzy.

Od 2011 roku sieć należy do funduszu private equity Mid Europa Partners. Została nabyta za kwotę 400 mln euro. Obecnie sieć jest na sprzedaż, a według informacji podanych przez Reuters cena jej sprzedaży może wynieść nawet 1 mld euro.

AL

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~HighFive

"Firma posiada dwie sieci sklepów. Są one opatrzone logiem:" Logo się nie odmienia, jak już to logo-typem. Jak autor artykułów na takim serwisie może tego nie wiedzieć?

! Odpowiedz
0 3 ~bb

Nie robię tam zakupów bo tam drogo i kiepski asortyment

! Odpowiedz
3 11 ~miro

W 2005 roku w mediach pojawiły się relacje ajentów sklepów „Żabki” oskarżających sieć o wpędzanie ich w długi poprzez zmuszanie do zakupu towarów w ilościach nieadekwatnych do lokalnego popytu. Podczas szkoleń ajentów przy pomocy technik psychomanipulacyjnych wymuszano rzekomo na nich bezwzględną uległość wobec centrali firmy[16]. Firma wygrywa wszystkie procesy z byłymi ajentami, ponieważ jej roszczenia zabezpieczone są podpisanymi przez nich wekslami „in blanco”. Oskarżenia o wyzysk ajentów oraz wymuszania na nich fałszowania podpisów na wekslach in blanco badają krakowscy prokuratorzy[2]

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~edw

Odkąd jest 500+ to do Żabek nie da się wcisnąć.

! Odpowiedz
2 7 ~niepelnosprawny_org

jeśli wifi to lepiej z ławką....zabka jest ok - do 23:00 jak nikt, pomaga, jest mała

! Odpowiedz
0 8 ~jak

Dotyczy to wszystkich żabek? Koło mojego bloku żabka jest tak mała i półki są tak źle ustawione, że nie da się tam poruszać. Gdzie mają pomieścić więcej asortymentu?

! Odpowiedz
3 13 ~ropuch

zabka oszukańczy biznes co napędza ajentów w długi, ten co to kupi kupi ze ze łzami wielu wyrolowanych, nawet Jaworowicz zajeł sie niedawno tym problemem w żabkach

! Odpowiedz
1 11 ~john

Drogo w tych żabkach.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT