REKLAMA

Zadzwoń i umów się na wizytę w ZUS. Nie musisz mieć konta na PUE

2020-11-20 12:30
publikacja
2020-11-20 12:30
Zadzwoń i umów się na wizytę w ZUS. Nie musisz mieć konta na PUE
Zadzwoń i umów się na wizytę w ZUS. Nie musisz mieć konta na PUE
fot. Robson90 / / Shutterstock

Nie masz konta na PUE? Od dzisiaj telefonicznie umówisz wizytę w placówce ZUS. Spotkanie z konsultantem można zarezerwować z sześciodniowym wyprzedzeniem.

Od 20 listopada rusza możliwość umówienia się na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bez konieczności posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych. Do tej pory możliwość zaplanowania spotkania z urzędnikiem w ZUS-ie była dostępna tylko dla osób posiadających profil na PUE ZUS.

– Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – informuje ZUS.

Osoby, które nie posiadają konta na PUE ZUS mogą umówić się na wizytę w placówce maksymalnie na 6 dni przed jej terminem. Dodatkowo z ekspertem ZUS petenci mogą porozmawiać podczas spotkania online. Formularz zapisu na konsultacje dostępny jest na stronie internetowej ZUS-u. Nie trzeba posiadać konta PUE, wystarczy wybrać odpowiedni urząd oraz datę i godzinę rozmowy.

W ostatnim tygodniu, od 17 października, ruszyła usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” podatnicy mogą, podobnie jak w ZUS-ie zarezerwować termin spotkania z pracownikiem telefonicznie lub przez internet.

DF

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomitomi
zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polski i Polaków ! ! !
and-owc
Rzucają wędkę a ryba nie bierze. Pitolą się ze swoimi zachętami. Wolę stracony czas spędzić e burdelu (do którego nie chodzę).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki