REKLAMA

ZG Brzeszcze został zintegrowany ze spółką Tauron Wydobycie

2016-12-01 10:00
publikacja
2016-12-01 10:00

Integracja spółek Tauron Wydobycie i Nowe Brzeszcze Grupa Tauron została sfinalizowana 1 grudnia 2016 r. - podał Tauron w komunikacie.

W efekcie Tauron Wydobycie tworzą aktualnie trzy kopalnie: Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie, Zakład Górniczy Janina w Libiążu i Zakład Górniczy Brzeszcze w Brzeszczach.

"Pełna integracja przyniesie korzyści finansowe i niefinansowe zarówno dla grupy Tauron, jak i obszaru wydobycie wynikające między innymi z uproszczenia struktury grupy Tauron i zwiększenia jej przejrzystości, efektywności funkcjonowania, w tym skrócenia procesów decyzyjnych, a także zmniejszenia kosztów działalności w obszarach zakupów, usług górniczych, wykorzystania majątku produkcyjnego, gospodarki materiałowej i remontowej oraz handlu" - czytamy w komunikacie.

Spółka celowa z grupy Tauron oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń podpisały przedwstępną warunkową umowę sprzedaży aktywów KWK Brzeszcze 19 października 2015 roku. Tauron przejął Zakład Górniczy Brzeszcze od SRK z końcem grudnia 2015 r.

Jak podano w komunikacie, dzięki nabyciu kopalni Brzeszcze - uwzględniając zakładaną produkcję energii - zakłady wydobywcze grupy Tauron będą pokrywać zapotrzebowanie na paliwo jednostek wytwórczych skupionych w holdingu w prawie 70 proc. W 2015 wskaźnik ten wynosił ok. 40 proc. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Gege
Co ma prezes do wzrostu akcji
~Ja
Po ost spadkach w przyszłym tyg będą okolice 2.9zl do tego jest nowy prezes.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki