REKLAMA
Tour de spółki

YouTube pochwalił się przychodami z reklam. Wpływy w górę o 35 proc.

2020-02-05 09:35
publikacja
2020-02-05 09:35

YouTube zarobił 15 mld dolarów z reklam w 2019 r. To o ponad jedną trzecią więcej niż rok wcześniej i jednocześnie ok. 10 proc. całkowitych przychodów spółek należących do Google’a – donosi serwis venturebeat.com.

/ fot. Pixabay.com /

Przychód z reklam rośnie z każdym kwartałem. Tylko w ostatnich trzech miesiącach roku na konto YouTube’a wpłynęło z tego tytułu 5 mld dolarów. To jednak wciąż ok. 20 proc. zarobków największego rywala na rynku reklamy - Facebooka.

Jak poinformował w komunikacie Sundar Pichai, dyrektor Google’a, firma na subskrypcjach platformy Youtube Premium, która umożliwia oglądanie filmów bez reklam, Music Premium oraz płatnej telewizji zarobiła w czwartym kwartale 2019 r. 5,3 mld dolarów.

Zarobki YouTube’a zostały ujawnione po raz pierwszy, odkąd Google kupił serwis w 2006 r. Zarobki wszystkich spółek wchodzących w skład Alphabet w ostatnim kwartale 2019 r. wyniosły 46 mld dolarów – o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r., głównie za sprawą wyszukiwarki Google, która wygenerowała 27,2 mld dolarów przychodu. Na czysto Alphabet zarobił w tym okresie 10,7 mld dolarów.

Według szacunków przedstawicieli Google'a z platformy YouTube korzysta nawet 2 mld osób, czyli blisko jedna trzecia wszystkich internautów.

MKZ

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sauk
Żeby jeszcze tymi wpływami dzielił się odpowiednio z twórcami...

Ostatnio widziałem wyniki jednego YTubera. Ma ponad 50 tysięcy subskrypcji, 2-3 razy w tygodniu wrzuca wartościowe filmy. W 2019 roku z reklam YT zarobił całe 9 tys zł.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki