REKLAMA

Xiaomi podbiło Polskę. Oto 5 najpopularniejszych producentów smartfonów

2021-02-09 11:20
publikacja
2021-02-09 11:20
Xiaomi podbiło Polskę. Oto 5 najpopularniejszych producentów smartfonów
Xiaomi podbiło Polskę. Oto 5 najpopularniejszych producentów smartfonów
fot. Jack Skeens / / Shutterstock

Firma Xiaomi pochwaliła się danymi firmy analitycznej Canalys o rynku smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Z raportu wynika, że mamy do czynienia ze sporymi przetasowaniami wśród najpopularniejszych producentów tych urządzeń. Oto wielka piątka.

Dane z czwartego kwartału 2020 r. wskazują na spore zmiany w rankingu pięciu największych producentów w Polsce. Apple awansował na drugą pozycję, Samsung zaś spadł z trzeciego miejsca i znalazł się tuż poza podium. Zastąpił go tam koncern Huawei, a listę zamyka Lenovo, producent urządzeń Motorola.

  1. Xiaomi - 26 proc. udziału w rynku
  2. Apple - 18 proc. udziału w rynku
  3. Huawei - 14 proc.udziału w rynku
  4. Samsung - 13 proc. udziału w rynku
  5. Lenovo - 10 proc.udziału w rynku

Kto ile sprzedał w Polsce

Jak zaznacza firma Canalys, która analizuje rynek pod względem kanałów sprzedaży, lider zestawienia znalazł nabywców 26 proc. aparatów dostarczonych do kanałów sprzedaży. Apple sprzedał w tym czasie o 21 proc. więcej iPhone’ów. Huawei ma 14-procentowy udział w rynku (ale dostarczył do sprzedawców aż 47 proc. urządzeń mniej), Samsung - 13 proc. (62 proc. urządzeń mniej do sprzedawców). 

Tymczasem zamykające zestawienie wielkiej piątki Lenovo, producent urządzeń Motorola, dostarczyło do sprzedawców prawie 200 proc. więcej urządzeń i odpowiada za 10 proc. polskiego rynku - wynika z szacunków analityków Canalys.

fot. / / Canalys

Kto ile sprzedał w Europie Środkowo-Wschodniej

Porównując sprzedaż w całej Europie Środkowo- Wschodniej, Xiaomi osiągnął 25 proc. udział w rynku, Samsung 21 proc., Huawei i Apple po 18 proc., a firma TCL - 3 proc.

fot. / / Canalys

Kto ile sprzedał w Europie

Jak wynika z danych Canalys, w Europie w czwartym kwartale 2020 roku największy udział w rynku - bo aż 32 proc. - miało Apple. Tuż za nim uplasował się Samsung z wynikiem 27 proc., ale po piętach depcze mu Xiaomi z wynikiem 15 proc., ale i 34-procentowym wzrostem.

Kolejne pozycje zajmują Huawei (10 proc. udziały w rynku i aż 42 proc. spadek wzrostu) i Oppo ( 3 proc. udziału, ale i 186-procentowy wzrost rok do roku).

fot. / / Canalys

KWS

Źródło:
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ravauw
za swoje kupuje tylko xiaomi, za pieniadze pracownikow tylko apple albo samsung. Te pierwsze o wiele lepsze i tansze!
and00
Pracownikom BMW, sobie tylko Skoda?
:)))
ravauw odpowiada and00
pracownikom fordy, sobie nic. To oni maja pracowac i jezdzic, nie ja

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki