REKLAMA

XTB ogranicza ofertę handlu kryptowalutami

2021-05-07 19:59
publikacja
2021-05-07 19:59
XTB ogranicza ofertę handlu kryptowalutami
XTB ogranicza ofertę handlu kryptowalutami
fot. Tschub / / Shutterstock

X-Trade Brokers poinformował klientów w piątek o ograniczeniu swojej oferty kryptowalutowej. Zgodnie z opublikowaną informacją, na znacznej części par kryptowalutowych nie będzie można już otwierać nowych pozycji.

„Drogi Kliencie, ze względu na nadzwyczajną zmienność na rynkach oraz brak możliwości zabezpieczania pozycji z dostawcami płynności, jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji dotyczącej zmiany dostępności wybranych instrumentów finansowych” – poinformował broker w piątek na swoich stronach internetowych.

Ograniczenie, które zacznie funkcjonować od soboty 8 maja, od godz. 4:00, będzie dotyczyło następujących CFD na kryptowaluty: ETHERCLASSIC, DASH, ADABTC, ETHBTC, XEMBTC, XRPBTC, EOSBTC, NEOBTC, ZECBTC, IOTABTC, TRXETH, XMRBTC, XLMBTC, EOSETH, BCHBTC, TRXBTC, LTCBTC, DSHBTC.

„Oznacza to także, iż od ww. daty, nie będzie możliwe otwieranie nowych pozycji na tych instrumentach” – informuje broker.

Zaledwie dzień wcześniej broker ograniczył wartość pozycji, które można otworzyć na  CFD na kryptowaluty. W przypadku najpopularniejszych kryptowalut - bitcoina, ethereum, ripple i litecoina maksymalna wartość otwieranych pozycji może wynieść  30 tys. euro (wcześniej 90 tys. euro), natomiast w przypadku pozostałych kryptowalut – 10 tys. euro (wcześniej od 20 do 90 tys. euro w zależności od kryptowaluty). Także w tym przypadku broker uzasadnia wprowadzone ograniczenia nadzwyczajną zmiennością.

Kolejną zmianą wprowadzoną przez brokera odnośnie kryptowalut jest powiększenie widełek możliwych spreadów. Przykładowo dla bitcoina widełki spreadu zostaną podwyższone z 1-1,5 proc. do 1,5-2 proc. W przypadku mniej popularnych kryptowalut spread może wynieść nawet 3,5 proc. Spread to różnica między kursem kupna i sprzedaży danego instrumentu finansowego. Stanowi podstawowy zarobek brokera. Im większy spread, tym większy zysk musi osiągnąć inwestor, aby przynajmniej wyjść na zero na inwestycji.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
monuz
No i tym prostym sposobem pozbawili klientów możliwości hedżowania pozycji na zasadzie: uwierzyłeś w bańkę krypto - nie nasz problem :( słowem zrobili klientów w konia
obiektywny_komentator
Przecież oni i i tak większość zleceń domykają wewnątrz platformy, a na zewnątrz wyprowadzają tylko różnicę gdy jest zbyt duża - w ramach zarządzania ryzykiem. Taka decyzja to nic innego jak zabezpieczenie się przed totalną obsuwą na krypto, której najwyraźniej się spodziewają.
ryszard-taryfiarz
no to w takim razie ide spać

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki