REKLAMA
WAŻNE

Wzrosty na Wall Street

2015-02-10 23:00
publikacja
2015-02-10 23:00
fot. Hemera / Thinkstock / Thinkstock

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, głównie dzięki dobrym wynikom kwartalnym Coca-Coli i nadziei na kompromis w sprawie programu pomocowego dla Grecji.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,79 proc. do 17 868,76 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,30 proc. do 4787,64 pkt. S&P wzrósł o 1,07 proc. do 2068,59 pkt.

Inwestorzy pozytywnie odebrali sygnały wskazujące na możliwy kompromis w sprawie programu pomocowego dla Grecji.

Program ratunkowy dla Grecji, który rozpoczął się w maju 2010 roku, kończy się 28 lutego. W środę minister finansów Grecji Janis Warufakis ma spotkać się z ministrami finansów strefy euro i ma przedstawić propozycje reform, które zamierza przeprowadzić jego kraj.

Jak wynika z doniesień greckiej agencji informacyjnej ANA-MPA, grecki rząd ma zamiar przedstawić eurogrupie propozycję obejmujące między innymi realizację 70 proc. reform strukturalnych, do których Grecja się wcześniej zobowiązała. W zamian Grecja miałaby otrzymać kredyt pomostowy do czasu ustalenia szerszego porozumienie na nowych zasadach, co miałoby nastąpić do września.

Ze spółek notowanych na Wall Street silnie zyskiwały we wtorek akcje Coca-Coli po tym, jak podała ona wyniki kwartalne. Spółka zanotowała w IV kw. 2014 r. zysk na akcję w wysokości 44 centów. Analitycy spodziewali się zysku w wysokości 42 centów na akcję. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki