REKLAMA

Wzrost nielegalnej prostytucji w Holandii. Winna m.in. pandemia

2021-10-23 12:00
publikacja
2021-10-23 12:00
Wzrost nielegalnej prostytucji w Holandii. Winna m.in. pandemia
Wzrost nielegalnej prostytucji w Holandii. Winna m.in. pandemia
fot. S.Borisov / / Shutterstock

W Holandii rośnie uciążliwość nielegalnego świadczenia usług seksualnych w dzielnicach mieszkaniowych - informuje portal NOS. W ubiegłym roku policja otrzymała 600 powiadomień w tej sprawie. Jednocześnie w kraju spada liczba legalnych miejsc pracy prostytutek.

Coraz częściej mieszkańcy zgłaszają policji funkcjonowanie nielegalnych domów publicznych w ich okolicy. Z ustaleń portalu wynika, iż liczba zgłoszeń podwoiła się w stosunku do ubiegłego roku. Od 2000 roku funkcjonowanie instytucji świadczących usługi seksualne jest licencjonowane przez gminy.

Tygodnik „De Groene Amsterdammer” uzasadnia wzrost nielegalnych seksbiznesów pandemią koronawirusa. Ze względu na COVID19 wprowadzony został zakaz legalnego nierządu. To zdaniem tygodnika spowodowało przeniesienie się prostytucji do szarej strefy.

Z informacji „De Groene Amsterdammer” wynika, że generalnie od lat stopniowo spada liczba legalnych miejsc pracy dla osób świadczących usługi seksualne w Niderlandach. W latach 2006-2014 nastąpił 34-procentowy spadek we wszystkich rodzajach licencjonowanych instytucji seksualnych, w tym w kinach erotycznych. Tygodnik podaje, że w 2015 roku wydano 335 licencji dla seksbiznesów, a w ostatnim roku przed pandemią 298.

Gminy coraz częściej nie przedłużają licencji lub wprowadzają takie wymogi, aby wydawać ich jak najmniej. „Zmienia się tylko sposób pracy, z legalnej na nielegalną” – twierdzi Andre van Dorst, dyrektor Stowarzyszenia Operatorów Relaksacji, cytowany przez „De Groene Amsterdammer”.

Van Dorst wskazuje, że np. w Delft w środkowej Holandii oficjalnie nie ma ani jednej firmy zajmującej się nierządem, tymczasem w internecie można znaleźć reklamy 120 osób oferujących usługi seksualne w tym mieście.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jas2
"W latach 2006-2014 nastąpił 34-procentowy spadek we wszystkich rodzajach licencjonowanych instytucji seksualnych, w tym w kinach erotycznych."

Wina Covid, ewentualnie Glapy i Kaczyńskiego.
pstrzezek
Glapa swoich dziewczyn też nie zarejstrował. A Kaczyński... cóż kota miał zarejestrować? No bez przesady ;)
demeryt_69
Podobno najładniejsze dziewczyny z dawnych demoludów tam wyjechały.

raf2004
Zgadza się.
https://www.ampex.com
raf2004
Pozostały tylko prawdziwe góralki.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki