REKLAMA
WEBINAR

Wyścig o 1,5 mln euro wsparcia dla firmy

2012-07-14 11:24
publikacja
2012-07-14 11:24

Firma, która zwycięży w konkursie ogłoszonym przez katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum może otrzymać 1,5 mln euro wsparcia na rozwój innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 20 lipca.

Konkurs jest realizowany w ramach unijnego projektu "Kapitał dla energii". Nabór do pierwszej części "Wyścig po kapitał" zamknięto z końcem czerwca. O wsparcie kapitałowe w wysokości 200 tys. euro na start innowacyjnego projektu ubiega się 200 zarejestrowanych uczestników i 40 zgłoszonych pomysłów.

Trwa jeszcze nabór w drugiej kategorii, gdzie zwycięski podmiot może liczyć na dofinansowanie już uruchomionego projektu do kwoty 1,5 mln euro. Ma to być wsparcie na rozwój przedsięwzięcia, by mogło zakończyć się pełnym sukcesem biznesowym.

Reklama

"Oprócz ogromnego kapitału finansowego uczestnicy otrzymają również pakiet informatyczny od LGBS Polska, wsparcie marketingowe ze strony agencji Rubikom Strategy Consultants oraz profesjonalną ocenę swoich biznesplanów" - wyjaśniła rzeczniczka Euro-Centrum Ewa Grochowska.

Poza wsparciem finansowym organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

Realizowany przez katowicki park naukowo-technologiczny projekt "Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii" jest skierowany do osób, które mają wiele innowacyjnych pomysłów, ale brak im kapitału na ich zrealizowanie. W szczególności chodzi o przedsiębiorców wywodzących się ze środowiska naukowego i akademickiego, którzy planują komercjalizację wyników swych badań i wynalazków, a także właścicieli młodych firm wdrażających innowacyjne rozwiązania.

"Celem projektu jest utworzenie i wspieranie nowych przedsiębiorstw działających na bazie innowacyjnych pomysłów, zwłaszcza w dziedzinie poszanowania energii" - wyjaśniła rzeczniczka.

W ramach projektu w maju tego roku powstała Planergia - spółka technologiczna, której zadaniem jest stworzenie kompleksowej platformy informacyjnej, zawierającej bank informacji o realizowanych i planowanych inwestycjach wykorzystujących technologie i rozwiązania energooszczędne.

Planergia ma zapewnić dostęp do informacji na temat technologii energooszczędnych, w tym katalogi ofert i usług z sektora odnawialnych źródeł energii. Za cel stawia sobie również prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej.

Projekt "Kapitał dla energii" uruchomiono w 2008 r. W tym czasie, oprócz ostatnio powstałej Planergii, utworzono inne spółki technologiczne, m.in. Aeroem E. Margański SKA, Kostka & Paszkowski SKA, LGBS Energia, Phoenix Systems i Energene.

Organizatorami konkursu są katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Secus Wsparcie Biznesu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i został objęty programem operacyjnym "Innowacyjna Gospodarka".(PAP)

mab/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki