REKLAMA
GIEŁDA

Wyprzedaże: korzystaj mądrze z karty kredytowej

Hanna Hylińska2011-01-03 07:00
publikacja
2011-01-03 07:00
Styczeń rozpoczyna okres zimowych wyprzedaży. Taniej można kupić końcówki kolekcji ubrań, obuwia, odzieży sportowej, biżuterii , sprzętu górskiego. Jak kupić taniej, zapłacić kredytówką i dobrze na tym wyjść?


Banki zachęcają do aktywnego korzystania z karty kredytowej, stosując bonusy w postaci zwrotu 1 proc. od kwoty zrealizowanych zakupów, zamieniania pewnej kwoty dokonanych transakcji na punkty, które można wymieniać na nagrody, lub zwalnianie z opłaty rocznej za kartę. Klientów kusi także okres bezodsetkowy, jednak często warunki korzystania z darmowego kredytu są źle rozumiane.

Zwróć uwagę na słowo „maksymalny”


O zasadach optymalnego korzystania z karty kredytowej pojawiło się już wiele artykułów. Ostrzegano przed wypłacaniem gotówki z bankomatu, przed minimalnymi spłatami całkowitego zadłużenia a także zalecano dokładną analizę słów „maksymalny okres bezodsetkowy”.

Przegląd Finansowy Bankier.pl

Przegląd Finansowy Bankier.pl to pigułka informacyjna z wyselekcjonowanymi, najważniejszymi wiadomościami z rynku finansowego. Nasz tygodnik to również wyjątkowe wywiady, oceny produktów, czy w końcu informacje podatkowe.
Zakupy finansowane kartą kredytową warto przemyśleć. Nie chodzi tu tylko o sam sens robienia zakupów za pomocą karty, ale o czas, kiedy plastikiem będziemy płacić. I tu warto zwrócić uwagę na maksymalny okres bezodsetkowy – banki dają klientom możliwość korzystania z limitu kredytówki, licząc od pierwszego dnia miesiąca do ponad połowy miesiąca następnego. W umowie kredytowej konkretnego banku klient znajdzie informację, ile wynosi maksymalny okres bezodsetkowy – najczęściej jest to 50-56 dni, licząc od pierwszego dnia nowego miesiąca.

Pamiętaj, że kredyt będzie trzeba spłacić


Zakup nowych ubrań czy biżuterii jest opłacalny w czasie wyprzedaży, jednak warto przekalkulować, czy wykorzystany limit kredytowy będziemy w stanie spłacić w ciągu kilkudziesięciu dni, aby „załapać się” na okres bezodsetkowy. Może się okazać, że nawet jeśli wyjdziemy poza okres bezodsetkowy, zakupy będą opłacalne, ponieważ skorzystania z obniżek będzie bardzo korzystne dla naszego portfela. W tym przypadku trzeba jednak mieć świadomość, że kredyt na karcie trzeba spłacić, a nie wykorzystywać plastik przy kolejnych zakupach, traktując kredytówkę jak kartę dołączoną do ROR-u.

Hanna Braun,
Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Iris
Dnia 2011-01-03 o godz. 09:10 ~sid napisał(a):
> Jestem normalny, czyli nie mam karty kredytowej.
Pozdrawiam
> nienormalnych.

Jestem normalny bo posiadam plastik (karta kredytowa). Przydaje się i pisanie że ktoś jest nienormalny bo ma inny punkt widzenia świadczy chyba tylko o inteligencji
Dnia 2011-01-03 o godz. 09:10 ~sid napisał(a):
> Jestem normalny, czyli nie mam karty kredytowej.
Pozdrawiam
> nienormalnych.

Jestem normalny bo posiadam plastik (karta kredytowa). Przydaje się i pisanie że ktoś jest nienormalny bo ma inny punkt widzenia świadczy chyba tylko o inteligencji piszącego.
~sid
Jestem normalny, czyli nie mam karty kredytowej.
Pozdrawiam nienormalnych.

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki