REKLAMA

Wyniki inwestycyjne Money Makers

2011-05-06 08:20
publikacja
2011-05-06 08:20

W przygotowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet zestawieniu wyników firm asset management za I kwartał br. spółka Money Makers uplasowała się w ścisłej czołówce rynku.


Kwartalny zysk Money Makers wypracowany dla portfeli akcyjnych był jednym z dwóch najlepszych na rynku i wyniósł 11,1%. W tym samym okresie średnia dla strategii agresywnych asset management w Polsce wyniosła 3,3%, a WIG20 wzrósł o 2,7%.

– Uzyskane przez nas wyniki inwestycyjne dla portfeli akcyjnych ponad 4-krotnie przekraczają benchmark, którym jest WIG, a także są ponad 3-krotnie wyższe od średniej rynkowej. Wpływ na osiągnięcie przez Money Makers tak dobrych rezultatów miała między innymi właściwa ocena sytuacji makroekonomicznej, a także postawienie na firmy, które zazwyczaj korzystają z rosnącej gospodarki. Dla strategii akcji zastosowaliśmy alokację sektorową, inwestując głównie w surowce, banki, spółki mediowe oraz przedsiębiorstwa z branży handlu detalicznego – mówi Michał Szymański, Partner Zarządzający Money Makers, szef departamentu zarządzania aktywami.

Wyniki inwestycyjne Money Makers były ponadto najlepsze dla portfeli mieszanych w tym strategii agresywnego wzrostu, strategii wzrostu oraz strategii zrównoważonej, wynosząc odpowiednio: 10,1%, 6,6% oraz 4,8%. Spółka osiągnęła także najlepszy wynik inwestycyjny w kategorii portfeli o zmiennej alokacji aktywów: 8,9%.

– Zamierzamy kontynuować strategię inwestycyjną, która przyniosła najlepsze na rynku wyniki. Oceniamy, że po jednym z największych kryzysów gospodarczych w historii czeka nas dłuższy okres wzrostu gospodarczego. Optymizmem napawają między innymi dane dotyczące rekordowego spadku stopy bezrobocia w Niemczech, sprzyjającego eksportowi kursu PLN/EUR, a także znacznego wzrostu sprzedaży detalicznej w marcu. Oznacza to dobre perspektywy inwestycyjne dla rynku akcji – mówi Jarosław Jamka, Partner Zarządzający Money Makers./ Money Makers
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki