REKLAMA

Prezes ML System: Wyniki badania skuteczności Covid Detector w najbliższych tygodniach

2021-04-19 10:36
publikacja
2021-04-19 10:36
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Spółka technologiczna ML System, która pracuje nad Covid Detector, urządzeniem wykrywającym wirusa SARS-CoV-2, w najbliższych tygodniach może poznać wyniki badania jego skuteczności diagnostycznej. Jeśli ocena będzie pozytywna, spółka ogłosi strategię wejścia z produktem na rynek - poinformował PAP Biznes prezes Dawid Cycoń.

"Badania skuteczności +Covid Detectora+ prowadzi nasz partner medyczny. Wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej liczby pacjentów z testami PCR do grupy porównawczej, ponieważ ostatnio najwięcej realizowanych jest testów antygenowych. Badanie trwa, w najbliższych tygodniach będziemy znać wyniki. Raport z badań będzie kamieniem milowym dla projektu" - powiedział PAP Biznes prezes Cycoń.

"Jeśli badanie potwierdzi skuteczność diagnostyczną naszego produktu, zamierzamy ogłosić strategię jego wejścia na rynek. Mamy przygotowanych kilka wariantów, w zależności od tego, jak dobre będą wyniki. Rozmawiamy z potencjalnymi odbiorcami naszego produktu. To są zarówno duże podmioty prywatne, diagnostyczne, jak i podmioty związane z infrastrukturą publiczną. Rozmowy są na razie wstępne, ponieważ musimy poczekać na potwierdzenie skuteczności" - dodał.

Z wcześniejszych informacji spółki wynika, że urządzenie Covid Detector jako narzędzie diagnostyczne w testach na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykorzystuje spektroskopię rozproszeniową. Zastosowanie detektora pracującego na bazie spektroskopii rozproszeniowej umożliwia, według spółki, określenie charakterystycznego tylko dla wirusa SARS-CoV-2 widma oraz dokonanie przez detektor oceny próbki pobranej od pacjenta w czasie rzeczywistym i w ciągu kilku sekund.

Ocena skuteczności diagnostycznej urządzenia Covid Detector prowadzona jest przez Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie. Celem jest analiza czułości i specyficzności urządzenia na podstawie porównania z wynikami badań genetycznymi RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 (COVID-19).

Przeprowadzenie badania klinicznego zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Bioetyczną przy Okręgowej Radzie Lekarskiej w Rzeszowie.

ML System to spółka technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu, projektowaniu i produkowaniu systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych (PV), w tym zintegrowanych z budynkami (BIPV).

Anna Pełka (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xx2
Nie, w ogóle facet nie ma kontaktu z placówką badającą. Dwa tygodnie zmienia w kilka nieokreślonych. Rewelacja!
atx
oby to nie wypaliło ...wyobraźcie sobie stoicie sobie przed kinem nagle alarm czerwone światło i 4 facetów rzuca się na ciebie w kombinezonach ...właśnie wykryto w twym oddechu virusa ... później się okazało że jadłeś kiwi ale już cała wieś wie że jesteś trendowatym ...panie prezezesie opamiętaj się co ty oby to nie wypaliło ...wyobraźcie sobie stoicie sobie przed kinem nagle alarm czerwone światło i 4 facetów rzuca się na ciebie w kombinezonach ...właśnie wykryto w twym oddechu virusa ... później się okazało że jadłeś kiwi ale już cała wieś wie że jesteś trendowatym ...panie prezezesie opamiętaj się co ty wymyślasz!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki