Wynalazki dla najbardziej potrzebujących

"Wynalazki. Pomysły, które zmieniają życie" - to tytuł wystawy otwartej w madryckim muzeum techniki Cosmocaixa. Zaprezentowano na niej projekty, które pomagają, a nawet ratują życie najbiedniejszym.

Inkubator kosztuje zwykle 15 tysięcy euro. Wymyślony w Indiach i ogrzewany ciepłą wodą - 25 euro. Za mniej niż 1 euro oświetlają domy mieszkańcy slumsów. Napełniają plastikowe butelki wodą z chlorem i umieszczają je w dachu. W dzień płyn gromadzi promienie a w nocy świeci jak 60-Watowa żarówka. Dzięki taniemu i skutecznemu filtrowi tysiące osób mogą bez ryzyka pić wodę. Ta wystawa pokazuje pomysły i doświadczenia osób, które nakierowały swój talent nie na prestiż i osobisty zarobek tylko na pomoc żyjących w skrajnej biedzie - podkreślał kurator wystawy, Jose Maria Medina.

Prezentowane w Madrycie wynalazki ułatwiają życie mieszkańcom Filipin, Peru czy Haiti. Docierają do najbardziej potrzebujących. Kurator wystawy przypomniał, że zwykle do wynalazków ma dostęp niespełna 10 procent społeczeństwa.


InformacyjnaAgencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/pbp
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

Napiszcie coś więcej o tych wynalazkach , szczególnie o świecącej wodzie z chlorem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.