Wyjeżdżasz na finał Euro 2016? To będzie ci potrzebne

Finał Euro 2016 coraz bliżej, szczęśliwi ci, którzy zasiądą na trybunach. Ale są i takie osoby, którym brak biletu nie przeszkadza i które decydują się na wyjazd do Francji, by poczuć atmosferę mistrzostw. Oprócz dobrego humoru w nie tylko tę podróż warto zabrać coś jeszcze.

1 591 km wynosi długość trasy samochodowej pomiędzy Warszawą a Paryżem. Wyruszający w tę drogę będą musieli spędzić za kółkiem ponad 14 godz. Przed wyjazdem powinni zatem sprawdzić stan techniczny auta i zadbać o jego wyposażenie, między innymi kamizelkę odblaskową, trójkąt ostrzegawczy, komplet zapasowych żarówek oraz apteczkę.

- Dobrze jest pamiętać również o ubezpieczeniu. Należy sprawdzić zakres polisy assistance, a więc to, czy obowiązuje ona za granicą, czy w przypadku awarii możemy liczyć na holowanie, auto zastępcze i zakwaterowanie w hotelu, a także jakie są ograniczenia pomocy, której udziela ubezpieczyciel - radzi w rozmowie z serwisem infoWire.pl Rafał Mrozowski, specjalista ds. marketingu z firmy Mondial Assistance.

Jeśli bierzemy auto z wypożyczalni, pomyślmy też o ubezpieczeniu wkładu własnego. Dzięki temu w razie stłuczki to ubezpieczyciel zapłaci kaucję. Pokrycie jej ze swojej kieszeni może być dotkliwym wydatkiem i kosztować nawet 2 tys. euro.

Bez względu na to, czy jedziemy do Francji na Euro 2016, czy wyjeżdżamy na wakacje, warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Nie tylko zapewni nam ono dostęp do większej liczby placówek medycznych niż Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, lecz także ograniczy do minimum wszelkie formalności związane z ewentualnym leczeniem. Suma ubezpieczenia dobrej polisy powinna oscylować wokół 100 tys. zł, wtedy gwarantuje pełne pokrycie kosztów stwierdza rozmówca.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mfind

Najważniejszym zabezpieczeniem w takiej podróży powinno być ubezpieczenie Assistance, gwarantujące nam pomoc w każdej sytuacji, poczynając od braku możliwości kontynuowania podróży i dostarczenia nas wraz z samochodem do domu, a kończąc na zapewnieniu nam zakwaterowania, w trakcie trwania naprawy i pojazdu zastępczego ;)
Jest to niezbędna rzecz w długich trasach i nie tylko!
Pozdrawiam,
Maciek,
porównywarka OC i AC

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne