REKLAMA

Wycena przejętej w '15 przez PKP Cargo spółki AWT mogła być zawyżona

2016-07-04 18:48
publikacja
2016-07-04 18:48

Wycena przejętej w 2015 roku przez PKP Cargo spółki Advanced World Transport mogła być zawyżona, a wartość całej transakcji mogła wykraczać poza poziom akceptowalny dla racjonalnie działającego inwestora - poinformowało PKP Cargo w komunikacie.

PKP Cargo zleciła sporządzenie ekspertyzy dotyczącej poprawności metodycznej wyceny spółki AWT, sporządzonej na potrzeby zakupu 80 proc. udziałów tego przedsiębiorstwa.

"Ekspertyza wykazała odstępstwa od metodyki szacowania wartości przedsiębiorstwa oraz błędy w założeniach do wyceny i w jej technice, które mogły wpłynąć na zawyżenie rekomendowanej wartości tego przedsiębiorstwa, co mogło spowodować, że wartość transakcji wykraczała poza poziom akceptowalny dla typowego, racjonalnie działającego inwestora" - napisano w komunikacie.

W maju 2015 roku PKP Cargo uzyskało od właściwych organów ochrony konkurencji zielone światło na przejęcie AWT. Wówczas spełnił się ostatni z warunków zawieszających.

Z końcem grudnia 2014 roku PKP Cargo podpisało umowę zakupu 80 proc. udziałów w AWT, który jest drugim co do wielkości kolejowym przewoźnikiem towarowym w Czechach, działającym również w rejonie Europy Środkowej i Południowej. Wartość transakcji wyniosła 103,2 mln euro.

Warunkiem przejęcia były zgody urzędów antymonopolowych w Polsce, Czechach, Niemczech i na Słowacji. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki