REKLAMA

Wstrząs w kopalni KGHM. Nie żyje górnik

2016-11-03 10:21
publikacja
2016-11-03 10:21

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w wyniku wstrząsu, do jakiego doszło w nocy ze środy na czwartek w należącej do KGHM kopalni ZG Lubin.

fot. Maksym Fesenko / / YAY Foto

Jak poinformowała PAP rzeczniczka KGHM Polska Miedź Jolanta Piątek, do samoistnego wstrząsu doszło podczas kotwienia stropu. 31-letni operator maszyny zginął w wyniku obrażeń głowy. Drugi z poszkodowanych przebywa w szpitalu - podała Piątek.

W związku z wypadkiem władze KGHM ogłosiły trzydniową żałobę.(PAP)

pdo/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~polg
Na bezpieczeństwo górników powinny być bezwzględnie zawsze pieniądze oraz porządny nadzór kto tego nie rozumie niech zjedzie choć na dzień na dół kopalni i się przekona jaki jest miód w pracy górnika to szybciutko będzie chciał wracać na powierzchnię!
~Człowiekzpodziemi
Tam wystarczy leżeć, a i tak starzejesz sie 3razy szybciej.nie życze nikomu pracy w przodku.
~jamtusq
Najważniejsze, że starcza na 13stkę, 14stkę, 15stkę, 16stkę, ołówkowe, barbórkowe, itp itd, szkoda człowieka ale podziemne nieroby zostaną podziemnymi nierobami
~lordbartezzos
Prawda jest taka że polskiego robotnika traktuje się jak niewolnika. pensja 3000zł brutto to starczy co najwyżej na opłaty i skromne wyżywienie, czyli na to samo co dostawał niewolnik od pana. I wielką mam nadzieję że zamiast pluć na tych co dobrze płacą w naszym kraju przybędzie dobrych pracodawców. swoja drogom pracuję na dole Prawda jest taka że polskiego robotnika traktuje się jak niewolnika. pensja 3000zł brutto to starczy co najwyżej na opłaty i skromne wyżywienie, czyli na to samo co dostawał niewolnik od pana. I wielką mam nadzieję że zamiast pluć na tych co dobrze płacą w naszym kraju przybędzie dobrych pracodawców. swoja drogom pracuję na dole i zarabiam połowę pensji z tego co robotnik w Niemczech.
~gość
Nieroby to grają w piłkę i płaci im się ogromne pieniądze. Zarabiają w jeden dzień tyle co pozostali na rok.
~df
Niech wdowa domaga się odszkodowania niczym Pani Gosiewska.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki